Kara Kuvvetleri Komutanlığı En Az İlköğretim Mezunu 13 Bin Sözleşmeli Erbaş Alıyor

Kara Kuvvetleri Komutanlığı kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere en az ilköğretim mezunu 13 bin sözleşmeli erbaş alımı yapıyor.

Kara Kuvvetleri Komutanlığı En Az İlköğretim Mezunu 13 Bin Sözleşmeli Erbaş Alıyor
Geçtiğimiz günlerde Milli Savunma Bakanlığı aracılığı ile kamuoyuna duyurulan bildiri ile Kara Kuvvetleri Komutanlığının kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere en az ilköğretim mezunu sözleşmeli erbaş alımı yapacağı öğrenildi. Buna göre yayımlanan bildiriye göre sözleşmeli erbaş alımları için müracaatlar başladı ve adayların 1 Aralık 2017 tarihine kadar başvuru yapması gerekmektedir.

Alımlar aralıklar ile başvuranlar arasından gerçekleştirilecek ve 1 Aralık 2017 tarihine kadar Kara Kuvvetleri Komutanlığı kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere toplam 13 bin sözleşmeli erbaş alımı yapacak.

KİMLER MÜRACAAT EDEBİLİR

Milli Savunma Bakanlığı Kara Kuvvetleri Komutanlığı aracılığı ile yayımlanan ilanda toplam 13 bin sözleşmeli erbaş alımı yapılacağı öğrenildi. Peki kimler başvuru yapabilir?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak
En az ilköğretim mezunu olmak
25 yaşınıbitirmemiş olmak (01 Ocak 1992 tarihi ve sonrasında doğanlar)
En az ilköğretim ve yurt dışındaki dengi okul mezunu olup, askerlik hizmetine başlamamış veya askerlik hizmetini tamamlamamış olanlardan, düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2017 tarihi itibariyle 20 yaşından gün almış ve 25 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1992 tarihi ile 31 Aralık 1997 tarihleri arasında doğanlar),
Askerî okullardan ve Türk Silahlı Kuvvetlerinden her ne sebeple olursa olsun ilişiği kesilmemiş olmak,
Fiziki kusuru bulunmamak

Yukarıda belirtilmiş olan niteliklere adayların sahip olması gerekmekte olup başvuru yapmak için aşağıda verilmiş olan Kara Kuvvetleri Komutanlığının resmi internet sitesi aracılığı ile adayların müracaat etmesi gerekmektedir.

//www.kkk.tsk.tr
Sözleşmeli Erbaş Alım İlanı İçin Tıklayınız

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE