Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı Sözleşmeli Er ve Uzman Erbaş Alımları Bugün Son!

Ağustos ayında duyurusu yapılmış olan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı er ve uzman erbaş alımı başvurularında son günlere gelindi. Adaylar en geç bugün başvurularını yapmaları gerekmektedir.

Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı Sözleşmeli Er ve Uzman Erbaş Alımları Bugün Son!

Devlet Personel Başkanlığı Tarafından Ağustos ayında yapılmış olan duyuruya göre, Milli Savunma Bakanlığı'na Bağlı olan Hava Kuvvetleri Komutanlığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ve Kara Kuvvetleri Komutanlığı er ve uzman erbaş alımı yapacaklarının duyurusu yapmışlardı. Ancak başvurular artık sona eriyor. Alımlar Sözleşmeli olarak yapılacak olup, Sözleşmeli Er Alımı ilanına başvuru yapacak adaylar en az İlköğretim mezunu ve Sözleşmeli Uzman Erbaş alımı ilanına başvuru yapacak adaylar ise en az Lise mezunu olmak zorundadırlar.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlıklarına başvuru yapacak adaylar öncelikle eğitim şartlarını taşımaları, Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, her ne sebeple olursa olsun askeri okullardan veya TSK den ilişkisi kesilmemiş olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, herhangi bir terör örgütü üyesi olmamak ve terör örgütleri tarafından yapılan eylemlere katılmamış olmak, ilanın tam metninde verilen boy ve kilo ölçümlerine uygun olmak, Uzman Erbaşlar için Askerlik hizmetini erbaş veya er olarak yapmış veya başvurduğu esnada yapıyor olmak ve Birlik Komutanlıklarınca düzenlenecek olan nitelik belgesinde “Uzman Erbaş Olur” kararı bulunmak, Er için Askerlik hizmetini er ve erbaş olarak tamamlamış olmak, 25 yaşını bitirmemiş olmak ve silah taşımasına bir engeli bulunmamak şartları aranır.

BAŞVURULAR SONA ERİYOR!

Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ilanına başvuru yapacak adaylar için son güne gelindi. Adaylar başvurularını engeç bugün içerisinde gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular Milli Savunma Bakanlığının resmi internet sitesinde bulunan başvuru formuna göre başvurularını online olarak yapacaklardır. Adaylar aşağıda başvuru kılavuzlarına ve başvuru linklerine ulaşabilirler.

Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı Sözleşmeli Er Alımı Başvuru Kılavuzu

Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı Sözleşmeli Uzman Erbaş Başvuru Kılavuzu

Sözleşmeli Er Başvuruları İçin : https://goo.gl/R6TA5T

Sözleşmeli Uzman Erbaş başvuruları İçin: https://goo.gl/BrquW1

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2017, 20:56

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Misafir
Misafir - 2 yıl Önce

Daha çok songün olur.önce insanlara özlük haklarını verin yaşanabilecek seviyeye getirin.

ali adiyaman
ali adiyaman - 2 yıl Önce

31yasindayim Şırnak'ta askerlik yaptım ama 25 yaş sınırıaarıyorlar ben gokulum varsa arayın beni

Ibrahimcan
Ibrahimcan - 2 yıl Önce

Başvurular ne zaman sonuçlanacak lütfen cevap verirmisiniz

Burak
Burak - 2 yıl Önce

Sonuçlar ne zaman nasıl aciklanicak

Misafir
Misafir - 2 yıl Önce

Daha çok songün olur.önce insanlara özlük haklarını verin yaşanabilecek seviyeye getirin.

Asker
Asker - 2 yıl Önce

Sizlerde insaf kalmamış sözleşmeli erler arasında askerliğini yapanlara hak tanımadıktan sonra hepinizin Allah belasını versin

Asker
Asker - 2 yıl Önce

Sizlerde insaf kalmamış sözleşmeli erler arasında askerliğini yapanlara hak tanımadıktan sonra hepinizin all4h bel4sını versin

EMRE
EMRE - 2 yıl Önce

DENİ KUVVETLERİ KAÇ ER ALACAK BİLEN SÖYLEYEBİLİR Mİ