Lüx otomobilde gelen yasak aşk ölümü

İstanbul Kağıthane'de yaşanan cinayet bütün her şeyi ortaya çıkardı. Lüks oto içindeki işlene cinayet yasak aşkı ortaya çıkarmış oldu. İşte İstanbul'da yaşanan o olay.

Lüx otomobilde gelen yasak aşk ölümü

 İstanbul Kağıthane'de yaşanan cinayet bütün her şeyi ortaya çıkardı. Lüks oto içindeki işlene cinayet yasak aşkı ortaya çıkarmış oldu. İşte İstanbul'da yaşanan o olay.

Cinayet Büro Amirliği tarafından yürütülen soruşturmada polis Gürkan Arıcan’ın bir oto elektrik şirketinin sahibi olduğunu tespit etti. Şüphelinin içinde öldürüldüğü aracın ise çakar, siren ve cam film takılması için bırakılan bir araç olduğu tespit edildi. Polis olayla ilgili yaptığı tahkikatta önce otomobili Gürkan Arıcan’ın dükkanına bırakan kişiyi buldu. Asayiş Şube Müdürlüğüne çağırılan Ataşehir Belediyesinde şoför olarak çalıştığını söyleyen Ali T.’nin ifadesinde "2009 yılından bu yana Ataşehir belediyesinde çalışıyorum. Belediyenin çeşitli bölümlerinde her türlü aracı kullandım. Daha sonra önce başkan yardımcısının makam şoförü oldum. Bir yıldır da Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin makam şoförlüğünü yapıyorum. Hafta sonları da bazen de Gamze Akkuş İlgezdi’nin İstanbul’da şoförlüğünü yapıyorum. 25 Aralık 2015 tarihinde belediyeden beni telefonla arayan bir yetkili Gamze hanımın Ankara’da kullanması için bir otomobil geldiğini, ancak araca siren, çakar lamba ve film cam yapılması gerektiğini söyledi. Ben de belediyenin anlaşmalı olduğu Gürkan Arıcan’ın şirketini aradım ve aracı oraya bıraktım. İşin acele olduğunu söyledim." dediği öğrenildi.

ŞÜPHELİ "KAZA OLDU" DEYİP ÇAĞIRILDIĞI KARAKOLDA GÖZALTINA ALINDI 
Bu gelişme üzerine işyerinde bulunan güvenlik kamera görüntülerini inceleyen dedektifler Gürkan Arıcan ile yanında çalışan Ercan P.’nin saat 20.00 civarlarında işyerinden ayrıldıklarını tespit etti. Bunun üzerine telefonla aranan Ercan P. "Bir kaza oldu, hemen gel" denilerek Karakola çağrıldı. Karakola gelen Ercan P. Cinayet Büro Amirliği ekipleri tarafından olayın şüphelisi olarak gözaltına alındı. Öte yandan şüpheli Ercan P’nin olaydan hemen sonra mesajlaştığı Gürkan Arıcan’ın eşi O.A.’da çelişkili ifadeler vermesi üzerine Asayiş Şube Müdürlüğüne getirildi.


CİNAYETİ İTİRAF ETTİ 
Polis tarafından sorgulanan şüpheli Ercan P. kısa süre içinde işlediği cinayeti itiraf ettiği öğrenildi. Ercan P.’nin ifadesinde "Onunla 3 yıldır birlikte çalışıyorduk. Son günlerde ondan habersiz işler yaptığımı ve para kaçırdığımı söylemeye başladım. Bu nedenle zaman zaman tartışıyorduk. Olay günü işimizi bitirdikten sonra birlikte dükkandan çıktık. O evine gidiyordu, ben de Göktürk’te dini bir toplantıya gitmeyi planlıyordum. Yolda farlarımı yakıp söndürerek onun durmasını sağladım. Aracımdan inip onun kullandığı otomobile bindim. Biraz konuşmak istediğimi söyledim. Eski konular yüzünden yine tartıştık. Bana bağırıp hakaret etmeye başlayınca onu korkutmak için silahımı çektim. Bu sırada silahı görünce elime davrandı. Mücadele sırasında silah patladı. Başından vuruldu. Korkarak oradan kaçtım." dediği öğrenildi.

CİNAYETTEN SONRA DİNİ TOPLANTIYA GİTMİŞ 
Otomobile bindikten sonra Göktürk bölgesinde dini bir toplantıya katıldığını anlatan Ercan P. "Toplantıdan sonra vaaz veren hocayı Okmeydanı’na bıraktım. Evime doğru giderken polis beni arayarak bir kaza olduğunu Sadabat polis merkezi karakoluna gelmemi istedi. Ben de gittim. Orada gözaltına alındım." dediği öğrenildi.


ÖLDÜRDÜĞÜ KİŞİNİN EŞİYLE DUYGUSAL YAKINLAŞMA OLDUĞUNU İDDİA ETTİ
Şüpheli Ercan P.’nin ayrıca polisteki ifadesinde ayrıca Gürkan Arıcan’ın eşiyle aralarında 6 aydır devam eden duygusal yakınlaşma olduğunu söylediği belirtildi. Onunla mesajlaştıklarını iki kez de çay bahçesine gittiklerini anlatan Ercan P.’nin ancak cinayet olayının bununla bir ilgisinin bulunmadığını iddia ettiği öğrenildi.


EŞİ, ERCAN P'NİN TELEFONUNU ZELİŞ DİYE KAYDETMİŞ
Öte yandan gözaltına alınan eş O.A. ise poliste ifade vermeyerek "susma" hakkını kullandı. Ancak yapılan çalışmalarda polis O.A.’nın cep telefonunda şüpheli Ercan P.’nin numarasının "Zeliş" kod adıyla kayıtlı olduğunu tespit etti. Şüpheliler polisteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildiler.

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2019, 00:48

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE