Yurt Dışında İş Kurun

Öncelikle Yurt dışında ne tür işler kurabiliriz onlara bakalım. Yurtdışında kuracağınız iş gerçekten de kendini ayrıştırabilecek ve bir değer yaratabilecek nitelikte olmalı. Eğer böyle bir iş seçerseniz başarılı olma şansınız da artar. Mesela bazı ülkelerde özellikle ustalık ve profesyonellik gerektiren alanlarda işgücü ve firma açığı oluyor. Bu fırsatları değerlendirebilirsiniz. İngiltere'de bölgesel yemek kültürü çok gelişmiş ve çeşitli olmadığında yiyecek veya restoran işleri başarılı olabilmektedir. Ancak yurt dışında kuracağınız işe karar vermeden önce hangi ülkede iş kurmak istediğinize karar vermelisiniz. Yurtdışında teknik personelin iş bulma ve para kazanma ihtimali yüksek.

Yurt dışında iş kurmak için ne kadar sermaye gereklidir sorusu da her zaman sorulan bir sorudur. Yurtdışında iş kurarken gereken sermaye Türkiye'de ya da başka bir yerde kurulacak iş için gereken sermaye ile hemen hemen benzerlik gösterir. Yapacağınız işin ne olduğu sermayenizi arttıracak ya da düşürecektir.

Eğer yurt dışında iş kurma gibi bir düşünceniz varsa ilk olarak gideceğiniz ülkenin Türkiye'deki temsilcilikleriyle irtibata geçmeniz gerekmektedir. Konsolosluklardaki ticaret ateşeleri yatırımcılara bu konuda son derece faydalı bilgiler ve tavsiyeler verecektir. Buralardan oturma izinleri ile ilgili bilgileri de almanız mümkündür. Bir sonraki adımda ise kuracağınız işin türüne karar vermeniz gerekir. . Bundan sonra yapılacak işe göre ilgili ülkede şirket kurulur. Ancak yapacağınız iş konusunda bilgi sahibi olmanız çok önemlidir. Hatta o ülkede yaşayan muhasebeci ve avukatlardan da konu hakkında bilgi alabilirsiniz.

YORUM EKLE