Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı olan Vakıflar Genel Müdürlüğü bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı alanlarda Destek Personeli alımı gerçekleştirecek. Bu kapsamda yayımlanan ilana göre başvurular başlamış olup en geç bir hafta içerisinde başvuru alınacak. Bu yönde başvuru şartları ve detaylara göre kontenjan dağılımını sizlerle paylaşıyoruz.

Şehre Göre Kontenjan Dağılımı Nedir?

VGM bümnyesine 16 Şehirde olmak üzere 31 Destek Personeli alımı yapacak. Bu kapsamda Kadın Erkek adaylardan olmak üzere Destek personeli kadrosunda 24 Temizlik Görevlisi ve 7 Şoför alımı yapılacak. Şehre göre kontenjan dağılımı aşağıda.

Vgm 1Destek Personeli Kontenjanları (1)

Müakatsız Personel Alımı Yapılacak!

Destek Personeli kadrosunda olmak üzere 31 kişilik kadro için herhangi bir Mülakat yapılmaksızın alım yapılacak. Alımlar KPSS Puan sırasına göre gerçekleştirilecek olup Adayların Puan türleri ele alınarak en yüksek puandan en düşük puana kadar yapılacak sıralama ile alım gerçekleştirilecektir.

Başvuru İçin Adaylardan Hangi Şartlar Aranacak?

VGM Sözleşmeli Güvenlik Görevlisi alımı için genel olarak " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak " gibi şartlar aranacak.

Temizlik Görevlisi Alımı Özel Şartları Nedir?

1- Ortaöğretim (Lise ve dengi okul) mezunu olmak.

2- Destek Personeli (Temizlik Görevlisi) pozisyonu için özel şartlar başlığı altında belirlenen öğrenim şartının üstünde öğrenimden mezun olan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.

3- Temizlik hizmetlerinde görev yapmaya engel herhangi bir hastalığı bulunmamak.

4- 2022 yılı KPSS sınavından (P94) puan türünden en az 55 puan almış olmak.

5- İhtiyaç halinde vardiya sistemi uygulanacağından gece ve gündüz, iç ve dış mekânda vardiyalı sistemde çalışmaya engel durumu olmamak.

6- Fiilen en az 180 gün Temizlik hizmetinde çalıştığını belgelemek. (e-Devletten alınacak meslek kodunu gösterir barkodlu SGK hizmet dökümü)

Şoför Alımı Özel Şartları nedir?

Şoför alımında iki farklı şekilde alım yapılacak.

1- Ortaöğretim (Lise ve dengi okul) mezunu olmak.

2- Destek Personeli (Şoför) pozisyonu için özel şartlar başlığı altında belirlenen öğrenim şartının üstünde öğrenimden mezun olan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.

3- 2022 yılı KPSS sınavından (P94) puan türünden en az 60 puan almış olmak.

4- Son başvuru tarihi itibarıyla en az 5 yıllık B sınıfı veya üzeri sürücü belgesine sahip olmak.

5- Son başvuru tarihi itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış Psikoteknik belgesine sahip olmak.

6- SRC2 sürücü belgesine sahip olmak.

7- İhtiyaç halinde vardiya sistemi uygulanacağından gece ve gündüz, iç ve dış mekânda vardiyalı sistemde çalışmaya ve şehirlerarası seyahat etmeye engel durumu olmamak.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

VGM Güvenlik Görevlisi alımı başvurusu ilanın yayım tarihi olan 29 Mayıs 2024 tarihi ile başlamış olup en geç 9 Haziran 2024 tarihine kadar başvuruların yapılmış olması gereklidir. Bu kapsamda başvurular sadece Online olarak yapılacak. Başvuru adımlarına ulaşmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

VGM 122 Sözleşmeli Personel Alımı Başvurusu Sona Eriyor VGM 122 Sözleşmeli Personel Alımı Başvurusu Sona Eriyor

2024 Kamuda Çalışan Temizlik Görevlisi Maaşları 2024 Kamuda Çalışan Temizlik Görevlisi Maaşları

Şoför Maaşları 2024 - Kamu ve Özel Şoför Maaş Farkı Nedir? Şoför Maaşları 2024 - Kamu ve Özel Şoför Maaş Farkı Nedir?