Vakıflar Genel Müdürlüğü ( VGM ) sözleşmeli personel alımında başvurular sona eriyor. Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan sözleşmeli personel alımı ilanına göre VGM bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı kadrolarda ve niteliklerde olmak üzere 122 Sözleşmeli personel alınacak. Peki başvuru değerlendirmesi nasıl yapılacak? Sonuçlar ne zaman açıklanacak? Detayları İşin Olsa ekibi olarak sizlere aktarıyoruz.

122 Personel Alımı Kontenjanları Nelerdir?

Vakıflar Genel Müdürlüğü 122 kişilik kadro ile bünyesine 22 Şehirde sözleşmeli personel alımı gerçekleştirilecek. Buna göre alımlar:

  • 33 Büro Personeli,
  • 5 Avukat,
  • 10 Mühendis (2 Elektrik,  1 Harita, 2 Makina, 5 İnşaat ),
  • 4 Sosyal Çalışmacı,
  • 39 Koruma ve Güvenlik Görevlisi,
  • 31 Destek Personeli ( 24 Temizlik Görevlisi ve 7 Şoför ),

kadrolarında gerçekleştirilecektir.

Başvurularda Son Gün!

VGM 122 Sözleşmeli personel alımı için başvurular 29 Mayıs 2024 tarihi ile başlamış olup en geç 9 Haziran 2024 tarihi saat 23:59 a kadar gerçekleştirilmiş olması gerekmektedir. Henüz Başvuru yapmamış olan adaylar başvurularını aşağıdaki bağlantıyı kullanarak gerçekleştirebilecekler.

Başvuru Değerlendirmesi Nasıl Yapılacak?

VGM Personel alımı için Başvurlar KPSS Puanı ile yapıldığından değerlendirmelerde KPSS puanı ile yapılacaktır. Bu yönde en yüksek puandan en düşük puana kadar yapılacak değerlendirme ile belirlenecektir. 

Bazı Pozisyonlar için Sözlü Sınav Yapılacak?

Mühendis, Sosyal Çalışmacı ile Koruma ve Güvenlik Görevlisi pozisyonları için süresi içerisinde başvuruda bulunan ve gerekli şartları sağlayanlardan her birim bazında KPSS puanı en yüksek olan adaydan başlamak üzere yapılacak puan sıralaması esas alınmak suretiyle, alım yapılacak her birim ve pozisyon için 4 katı aday mülakata çağırılacaktır.

Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

VGM sözleşmeli personel alımı başvuruları en geç 9 Haziran 2024 tarihine kadar alındığından sonuçların en geç 30 Haziran 2024 tarihine kadar VGM internet adresinden (www.vgm.gov.tr) ve Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) üzerinden öğrenebilecek olup, adaylara ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

SONUÇLARDAN ANINDA HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİRİNİZ.

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS ve Android Uygulama İçin >>>> BURAYA