Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi personel alımı yapıyor. Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan personel alımı için KPSS Puanı ile değerlendirme yapılacak. Alımlar 657 Sayılı Devlet memurları kanunu kapsamında istihdam edildiğinden KPSS Puan sırasına göre Mülakat yapılmaksızın sözleşmeli personel alımı gerçekleştirilecektir.

130 Sözleşmeli Personel Alımı Yapılıyor!

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi bünyesindeki eksikliği gidermek için 130 kişilik kadro ile Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu personel alımı yapılacak. Mezuniyete Göre Kontenjan dağılımı ise;

Lise Mezunu: 34 Temizlik Görevlisi, 4 Diğer Sağlık personeli, 22  Hemşire,

Ön Lisans Mezunu: 2 Diğer Sağlık personeli,  29 Sağlık Teknikeri, 2 Laborant,

Lisans Mezunu: 23  Hemşire,3 Eczacı, 2 Diyetisyen, 2 Fizyoterapist, 7 Ebe,

Başvurular Sona Eriyor!

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi personel alımı başvurusu 27 Temmuz 2023 tarihi ile başlamıştı ve adaylara verilen 15 günlük süre sonuna geliyoruz. Henüz başvuru yapmamış olan adaylar en geç 10 Ağustos 2023 tarihine kadar başvurularını gerçekleştirmeleri gereklidir. Başvuru yapmak için ve şartlara ulaşmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

İLGİLİ HABER: https://www.isinolsa.com/sozlesmeli-personel-alimi/van-yuzuncu-yil-universitesi-130-sozlesmeli-personel-alimi-lise-on-lisans-ve-lisans-h44820.html

Başvuru Değerlendirmesi Nasıl Yapılacak?

Başvurular KPSS Puanı ile yapıldığından değerlendirmelerde KPSS puanına göre yapılacak. Mesleğe göre yapılacak sıralama ile en yüksek puandan en düşük puana kadar sıralama ile adaylar belirlenecektir. Kadro sayısı kadar ASİL ve Yedek aday belirlenecektir.

Başvuru Sonuçları ne Zaman Açıklanacak?

Üniversitenin 130 Personel alımı başvurusu en geç 10 Ağustos 2023 tarihine kadar alınacağından adaylar başvuruları için sonuçları ne geç 25 Ağustos 2023 tarihine kadar açıklanması beklenmektedir. Sonuçlar Üniversite tarafından duyurulacaktır.