Türkiye İstatistik Kurumu Ağustos ayı personel alımı ilanı yayımlandı. Az Önce gelmiş olan ilana göre Türkiye İstatistik Kurumu ( TÜİK ) bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı kadrolarda personel alımı yapılacağını bildirdi. 657 Sayılı Devlet memurları kanunu kapsamında istihdam edilmek üzere KPSS Puanı ile Kamu Personeli alımı gerçekleştirilecek. Alımlar merkez Teşkilatı ve Taşra Teşkilatına yapılacak. Bu kapsamda ilan için başvurular Bugün Başlamış olup ilan detaylarına haberimizden ulaşabilirsiniz.

Kamu Personeli Alımı Kontenjanları Nelerdir?

Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığı toplamda 19 kişilik kadro ile Kamu Personeli alımı gerçekleştirecek. Buna göre, 17 Destek Personeli ( Temizlik Görevlisi ) ve 2 Koruma ve Güvenlik Görevlisi alımı yapılacak.

Başvuru Şartları Ne Olacak?

TÜİK Kamu Personeli alımı için adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Buna göre adaylardan " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, 18 yaşını tamamlamış olmak" gibi nitelikler aranacaktır.

Özel Başvuru Şartları Nelerdir?

TÜİK Kamu personeli alımları KPSS Puanı ile gerçekleştirilecek. Adayların 2020 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Ön Lisans ve Lise seviyesinde puan alınmış olması gereklidir. Bu doğrultuda, Lise için P94 ve Ön Lisans için P93 puan türünden en az 60 puan almış olmak şartları aranacaktır.

Koruma ve Güvenlik Görevlisi alımları için Ön Lisans ve Temizlik Görevlisi Alımı için Lise mezunu olmak gerekiyor.

Kadrosuna Göre Özel Şartlar Nedir?

Koruma ve Güvenlik Görevlisi Şartları: Son başvuru tarihi ile ÖGG kimlik kartına sahip olmak, Vardiyalı çalışabilecek olmak, 10/06/2004 tarihli ve 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun 10 uncu maddesinde yer alan şartları taşıyor olmak ve Herhangi bir sağlık sorunu olmamak gereklidir. Öte yandan Erkeklerde 170 cm ve Kadınlarda 160 cm boyundan kısa boylu olmamak gereklidir.

Temizlik Görevlisi Alımı Şartları: Lise mezunu olmak, 60 KPSS Puan sahibi olmak, Vardiyalı çalışabilecek olmak gereklidir.

Başvuru Süreci Başladı!

TÜİK kamu personeli alımı için başvuru süreci başladı. Adaylar başvurularını sadece İnternet üzerinden e-Devlet şifresi ile gerçekleştirebilecekler.

Başvuru Tarihleri: 03/08/2022 -12/08/2022 tarihleri arasında.

Başvuru Adresi: https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/

İLANIN TAM METNİ