Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu ( TİTCK )  personel alımı Başvurusu devam ediyorç Yayımlanmış olan personel alımı ilanına göre TİTCK  bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı kadrolarda Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu 25 sözleşmeli personel alımı yapılacak. Yayımlanan ilana göre kontenjan dağılımı ve şartları haberde.

Başvurularda Son Gün!

Sağlık Bakanlığına bağlı olan Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu ( TİTCK ) 25 Sözleşmeli personel alımı başvurusu bitiyor. Bu kapsamda Başvurularına 18 Mart 2024 tarihi ile başlamış olan adaylar başvurularını en geç 1 Nisan 2024 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gereklidir. Bu yönde Henüz başvuru yapmamış olan adaylar aşağıdaki bilgiler kapsamında başvurularını gerçekleştirebilirler.

Başvuru Değerlendirmesi Nasıl Yapılacak?

Adaylar başvurularını KPSS Puanı ile gerçekleştirmekte olup Değerlendirme süreci de KPSS puanına göre yapılacak. Bu kapsamda En yüksek puandan en düşük puana göre sıralama yapılacak.

GELİŞMELERİ TAKİP ETMEK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİRİNİZ

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

Mezuniyete Göre Kontenjan Dağılımı Nedir?

Lise Mezunu Kontenjanları:

  • 8 Temizlik Görevlisi,
  • 1 Teknisyen Teknisyen,
  • 2 Destek Personeli (Bakım Onarım-Soğutma Sistemleri), 

Ön Lisans Mezunu Kontenjanları:

  • 2 Yemekhane Personeli,
  • 4 Sağlık Teknikeri (Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik),
  • 3 Büro Personeli,

Lisans Mezunu Kontenjanları:

  • 5 Büro Personeli,

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Yayımlamış olduğu personel alımı ilanına göre bünyesine alacağı personel adaylarından genel olarak, 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Bu kapdam " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, 18 yaşımı tamamlamış olmak" gibi şartlar aranacak.

Başvuru Özel Şartları Nelerdir?

Adaylardan özel olarak Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak gereklidir.

KPSS Puan Şartı Var!

Adaylardan KPSS Şartı aranacak. Buna göre 2022 yılında yapılan KPSS'den Lise için P94, Ön Lisans için P93 ve Lisans için P3 puan türünden  puan almış olmak şartı aranacak. Yani herhnahgi bir KPSS puanı olmayacak.

Büro Personeli Alımı Şartları Nedir?

Büro personeli alımları farklı alanlarda yapılacak. Bu kapsamda alımlar " Muhasebe, Yönetim Bilişim Sistemleri, Maliye, Ağ ve Sistem Yönetimi, Yönetici Asistanı " olmak üzere farklı alanlarda yapılacak. Adayların ilgili alanlardan Lisans seviyesinde mezun olmuş olmaları gereklidir. Öte yandan alanına göre en az 2 ve en fazla 5 yıl deneyim sahibi olmak gereklidir.

Destek Personeli Alımı Şartları:

  • Herhangi bir ortaöğretim veya ön lisans kurumundan mezun olmak.
  • İlan başlangıç tarihi itibarıyla 30 yaşını doldurmamış olmak. (18.03.1994 ve sonrası doğumlular başvurabilecektir.)
  • Belgelemek kaydıyla Temizlik görevlisi olarak en az 1 (bir) yıl mesleki deneyime sahip olmak.

Mesleğine Göre Özel Nitelikler Nelerdir?

İLANIN TAM METNİ