Ticaret Bakanlığı sözleşmeli personel alımı yapacak. Ticaret Bakanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere Türkiye Geneli farklı şehirlerde isitihdam edilmek üzere 328 sözleşmeli personel alımı İçin başvurular sona eriyor. Kadın Erkek adaylardan başvuru alınacak olup Başvuru şartları ve Kontenjan detaylarını sizlerle paylaşıyoruz.

Başvurular Ne Zaman?

Ticaret Bakanlığı bünyesine 328 sözleşmeli personel alımı için başvurular sona eriyor. Henüz başvuru yapmamış olan adaylar için Başvuru yapmak isteyen adaylar aşağıdaki adımları inceleyebilir.

Öte yandan adaylar başvuru esnasında 10 İl tercih yapabilecekler.

Son Başvuru Tarihi: 12 Şubat 2024

Başvuru Adresi: https://www.turkiye.gov.tr/ticaret-kariyer-kapisi-kamu-ise-alim

Başvuru Değerlendirmesi Nasıl Yapılacak?

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4’üncü maddesinin (B) fıkrası ve Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar çerçevesinde, yazılı ve/veya sözlü sınav yapılmaksızın, genel ve özel şartları taşıyan adaylar arasından KPSS puan üstünlüğü esas alınmak suretiyle her il ve pozisyon için en yüksek puan alan adaydan başlamak üzere pozisyon sayısı kadar asıl ve 2 (iki) katı kadar yedek aday belirlenecektir.

Kontenjan Dağılımı Nedir?

Lise Mezunu: 110 Şoför, 30 Temizlik Görevlisi, 100 Temizlik Basit Bakım Onarım Personeli

Ön Lisans Mezunu:  88 Koruma ve Güvenlik Görevlisi ( 83 Erkek ve 5 Kadın )

Şehre Göre Kontenjan Dağılımı Nedir?

Başvuru İçin Adaylardan Hangi Şartlar Aranacak?

Adayların genel ve özel nitelikleri sağlıyor olmaları gereklidir. Bu kapsamda Genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. 

Ayrıca " Herhangi bir kurumda görev yaparken ihraç edilmemiş olmak, Herhangi bir kurumda sözleşmeli olarak çalışmıyor olmak, yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek" gibi şartlar aranacaktır.

KPSS Şartı nedir?

2022 yılında yapılmış olan KPSS'den Lise için P94 ve Lisans için P3 puan türünden en az 60 puan almış olmak gereklidir.

Yaş Şartı Nedir?

Koruma ve Gücenlik Görevlisi Alımı ve Temizlik Personeli Alımı için 30 yaş ve Şoför Alımı için 35 Yaşından büyük olmamak gereklidir.

Koruma ve Güvenlik Görevlisi Alımı Özel Şartları:

5188 Sayılı ÖGG şartlarını sağlıyor olmak, Erkeklerde 170 ve kadınlarda 162 cm boyundan kısa boylu olmamak, ÖGG Silahlı kimlik kartına sahip olmak gereklidir.

Şoför Alımı Şartları:

En az B Sınıfı sürücü belgesine sahip olmak gereklidir.

İLANIN TAM METNİ

BAŞVURU YAPACAK KADIN ERKEK DİĞER ADAYLAR BURADA SENDE KATIL TAKİP ET

İşin Olsa İnstagram >>>>> TAKİP İÇİN BURAYA

Editör: Erhan İmamoğlu