Sağlık Bakanlığı 2022 Yılı 32 Bin Tıbbi Sekreter Alımı Şartları Nedir? İlan Tarihi Belli Oldu!

İlan Tarihi Belli Oldu! Sağlık Bakanlığı bünyesine sözleşmeli olarak sekreter alımı gerçekleştirecek. Peki Sekreter şartları nelerdir? Maaşları ne kadar olacak?

Sağlık Bakanlığı 2022 Yılı 32 Bin Tıbbi Sekreter Alımı Şartları Nedir? İlan Tarihi Belli Oldu!

Sağlık Bakanlığı personel alımı ilanı Geliyor. Geçtiğimiz günlerde duyurulmuş olan personel alımı ilanına göre Sözleşmeli personel alımı beklenmeye başlandı. Bu kapsamda edinilen bilgiye göre Bakanlık en çok sekreter alımında ilana çıkacağı öğrenildi. Peki Sağlık Bakanlığı Personel Alımı ilan detayları nelerdir? Kimler Sekreter olabilir? İşin Olsa ekibi olarak bu haberimizde sizlere ilan hakkında detayları aktaracağız.

Sağlık Bakanlığı 2022 Yılı Personel Alımı Müjdesi ve Açıklamalar Geldi!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca geçtiğimiz gün yayımladığı müjde ile 2022 yılı bünyesine 85 bin personel alımı yapılacağını duyurdu. Bunun üzerine adaylar alım yapılacak kontenjanları beklemeye başladı. Son dakika olarak edindiğimiz bilgiye göre ağırlıklı olarak yapılacak kadrolar belli oldu.

Bakanlığın 85 bin personel alımı müjdesine ve kısa bilgilendirmeye aşağıdaki bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.

İLGİLİ HABER: https://www.isinolsa.com/kamu-ozel-memur-personel-alimi/saglik-bakanligi-2022-yili-85-bin-personel-ve-isci-alimi-yapacak-h42589.html

32 Bin Sekreter Alımı Yapılacak!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamaya göre 32 bin sekreter alımı yapılacağını belirtti. Bu kapsamda Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklama da 32 bin Poliklinik odası olduğunu bildirdi. DAha önceki açıklamalarında da Türkiye Geneli Sekreter alımı yapılacağını bildirmişti. Gelen yeni açıklama şöyle:

Bu dönemde 32 bin poliklinik odamız var. Tüm bu poliklinik odalarında hizmet vermek üzere, bu yıl tıbbi sekreter koyacağız. Hekimler, sekreterlik işlerini yapmaktan kurtulacak. Bu sayede hekimlerin hastaya daha fazla odaklanmasına, daha iyi hizmet vermesine imkan sağlanacak. Yaşanan tüm aksaklıkların bir bir çözüldüğünü hep beraber göreceğiz. Toplam 85 bin atama bu yıl içerisinde yapılacak. Bugüne kadar ilan edilmiş en büyük alım. Kademeli olarak bu yıl hepsini alacağız. Sırayla gruplar halinde alım gerçekleşecek. Sabırla izlersek yıl sonu aramızda yeni arkadaşları göreceğiz” 

32 Bin Sekreter Alımında Yeni Açıklama!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yon yaptığı açıklamada ilan tarihini netleştirdi. İşte son yapılan açıklama:

"85 bin kişinin alımı bu yıl yapılacak. 85 bin kişinin alımında ağırlıklı olarak 32 bin poliklinik odamıza tıbbi sekreter almak istiyoruz. Dolayısıyla çok gecikmeden zannediyorum 3 veya 4 hafta içerisinde ilk alımlar için ilana çıkılmış olacak. Ama bu yıl için 85 binin hepsini almak istiyoruz ve alacağız. Bu konuda hiç kimsenin bir endişesi ve tereddüttü olmasın ve sabırla bekleyelim" 

YAPILAN AÇIKLAMANIN DETAYLARI BURADA: https://www.isinolsa.com/kamu-personeli-alimi/saglik-bakanligi-85-bin-personel-alimi-ekim-ayi-32-bin-sekreter-h42805.html

85 Bin Personel Alımı Yapılacak Kadrolar Belli Olmaya Başladı!

Sağlık Bakanlığı 85 bin personel alımı için ağırlıklı olarak Hemşire alımı yapılacağı açıklandı. Ayrıca 81 Şehirde bulunan Polikliniklerde Doktor ve Hekimlere Sekreter alımı yapılacaktır. Bunun üzerinde adaylar Sağlık Bakanlığı sekreter alımı hakkında başvuru şartları ve ilan detaylarını araştırmaya başladı.

32 Bin Sekreter Alımı İçin KPSS Şartı Olacak Mı?

Sağlık Bakanlığına Sekreter alımları Sözleşmeli olarak 4/B kapsamında yapılacak. Bu kapsamda ÖSYM aracılığı ile gelecek olan tercih kılavuzu ile başvuru alınacaktır. Buna göre adayların 2020 yılında yapılmış olam Kamu Personeli Seçme Sınavından puana sahip olmaları gereklidir. Sekreter alımlar Lise veya Ön Lisans mezunlarından yapılacağı düşünülmektedir.

Sekreter Alımı Şartları Ne Olacak?

Bakanlık genel olarak adaylardan 657 Sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları arayacak. Buna göre " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak" şartları aranacak.

Ayrıca, alım yapılacak alanda eğitimini almış olmak, Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak, Lise mezunu veya Ön Lisans Mezunu olmak şartları aranacaktır.

Sekreter Alımları Hangi Alanlarda Yapılacak?

  • Tıbbi Sekreter,
  • Tıbbi Sekreter-Poliklinik,
  • Tıbbi Sekreter-Laboratuvar,
  • Hasta Kabul Görevlisi,
  • Tıbbi Sekreter-Ameliyathane,
  • Tıbbi Sekreter-Klinik,

Sağlık Bakanlığı Sekreter Alımı İlanı Ne Zaman Yayımlanacak?

Sağlık Bakanlığı sekreter alımı için ilan tarihinin Eylül ayında belli olacağını daha önce sizlerle paylaşmıştık. Bakan Koca ilan tarihini açıkladı. Buna göre yapılan açıklamaya göre ilan 3 - 4 hafta içerisinde gelecek. Yani ilanın 20 - 25 Ekim 2022 tarihleri arasında yayımlanması bekleniyor.

İLANDAN HABERDAR OLMAK İÇİN ve YENİ AÇIKLAMALAR İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİRİNİZ.

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2022, 08:27
YORUM EKLE
YORUMLAR
Biri
Biri - 4 hafta Önce

2022 kpss önlisansa boşuna hazırlanıyoruz o zaman

Cascas
Cascas @Biri - 4 gün Önce

Kademe kademe yapılacağı icin ilk alım 2020 den olue sonra zaten 2020 puanları iptal oluyor biz sınava girdigimiz icin geri kalan çoğunluk bizden olur diye düşünüyorum olması gereken bu yoksa haksızlık olur yıl sonuna kadar dendiğine gore mutlaka alınmamış gerek

Bersan
Bersan - 1 ay Önce

2020 atamalar yapıldı boşuna mı 2022 hazırlayanıyor bunca insan haksızlık olmaz inşAllah

Bir vatandaş
Bir vatandaş - 3 hafta Önce

Tıbbi sekreter almak ile çok yerinde bir karar olmuş, ne olduğu bellisiz kişileri sekreter olarak alınması uygun olmazdi

Gizem aytekin
Gizem aytekin - 1 ay Önce

Lütfen sağlık kurumları işletmecileri de girebilsin boşuna emek yiyip masraf yaptık.
Bölüm de hic atama yok .

Mustafa
Mustafa - 2 hafta Önce

Sadece tıbbi sekreter mi alımı olacak anlamadım önlisansın diğer bölümlerini boşuna mı okuduk anlamadm mesala büro yönetimi yönetici asistanlığında hiç alım yok düşünülmesi gerekn konular arasında

Melis
Melis - 1 hafta Önce

Tıbbi sekreter atama puanları ne kadar düşer acaba

Mustafa
Mustafa - 2 hafta Önce

2022 kpss için boşuna mı hazırlanıyoruz

Aslı Turkan
Aslı Turkan - 1 hafta Önce

Merhaba ben Runway Kariyer Tıbbi Sekreterlik Kursuna başvurdum bunun için belge isteniyormuş. Belgemi Aldım E-devlet Onaylı Tıbbi Sekreterlik kursu.