İstanbul Üniversitesi 133 Sözleşmeli Personel Alımı - En az lise ve 50 KPSS

İstanbul Üniversitesi personel alımı ilanı yayımlandı. Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu 133 personel alımı Hastane ve Rektörlüğe yapılacak. Kontenjanlar haberde.

İstanbul Üniversitesi 133 Sözleşmeli Personel Alımı - En az lise ve 50 KPSS

İstanbul Üniversitesi ilan yayımladı. Az Önce 7 Nisan 2023 tarihi ile Resmi gazetede yayımlanmış olan sözleşmeli personel alımı ilanına göre İstanbul Üniversitesi Hastanesi ve Rektörlük bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı kadrolarda Sağlık Personeli ve Sözleşmeli personel alımı gerçekleştirilecek. Başvuru kontenjanları ve başvuru şartlarını sizlerle paylaşıyoruz.

Kontenjan Bilgisi nedir?

İstanbul Üniversitesi  personel alımı için 3 farklı ilan yayımlandı. Az Önce gelmiş olan duyuruya göre Alımlar İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Rektörlüğüne ve Üniversite reötlüğüne personel alımları gerçekleştirilecektir.

Buna göre;

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Rektörlüğü Personel Alımları;

  • 25 Destek Personeli (Hasta Bakımı ve Temizliği),
  • 60 Hemşire,
  • 10 Röntgen Teknisyeni,
  • 10 Sağlık Teknikeri (Tıbbi Sekreter),

İstanbul Üniversitesi Rektörlüğü Personel Alımları:

  • 3 Gemiadamı,
  • 8 Büro Personeli,
  • 4 Mühendis,
  • 6 Çözümleyici,
  • 5 Sistem Programcısı,

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nedir?

İstanbul Üniversitesi sözleşmeli personel alımları Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu adaylar içerisinden yapılacak. Buna göre Genel olarak ise " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak" gibi şartlar aranacak.

KPS Şartı Olacak Mı?

Söz konusu Üniversite personel alımları için adaylardan KPSS şartı aranacak. 2022 yılında yapılan KPSS'den Lise için P94, Ön Lisans için P93 ve Lisans için p3 puan türünden en az 50 veya 60 puan almış olmak şartı aranacak.

Mesleğe Göre Kontenjan Dağılımları:

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

İlanlara başvurular yayım tarihi olan 7 Nisan 2023 tarihi ile başlamıştır. Başvuru için adaylara 15 günlük süre verilecek olup en geç 21 Nisan 2023 tarihine kadar yapılmış olması gerekmektedir.

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa 105 Personel Aımı 

İstanbul Üniversitesi 25 Perosnel Alımı

İstanbul Üniversitesi 3 Gemiadamı alımı ilanı

YORUM EKLE
YORUMLAR
Zübeyde temur
Zübeyde temur - 6 ay Önce

Milli saraylar iş başvurusu ne zaman olacak ipek hali dokuma teşekkür