Diyanet 80 Sözleşmeli Personel Alımı ( Koruma, Temizlik Görevlisi ) - Lise Ön Lisans

Diyanet İşleri Başkanlığı 80 sözleşmeli personel alımı yapacak. En az lse mezunu Kadın Erkek Güvenlik görevlisi ve Temizlik görevlisi alımı KPSS şartı ve detaylar haberde.

Diyanet 80 Sözleşmeli Personel Alımı ( Koruma, Temizlik Görevlisi ) - Lise Ön Lisans

Diyanet İşleri Başkanlığı personel alımı ilanı yayımlandı. Başkanlıktan gelmiş olan duyuruya göre Diyanet bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı alanlarda Destek Personeli alımı ile Koruma ve Güvenlik Görevlisi alımı gerçekleştirecek. Bu kapsamda alımlar sözleşmeli olarak 4/B fıkrasına göre sözleşmeli personel alımı gerçekleştirilecek. İşin Olsa ekibi olarak ilan hakkında şartları ve kontenjan dağılımını paylaşıyoruz.

Hangi Kontenjanlarda Personel Alımı Yapılacak?

Diyanet İşleri Başkanlığı Merkez Teşkilatındaki eksikliği gidermek üzere 80 Sözleşmeli Personel alımı yapacak. Alımlar;

  • 20 Koruma ve Güvenlik Görevlisi ( 4 Kadın - 16 Erkek )
  • 48 Temizlik Görevlisi ( 6 Kadın - 42 Erkek )
  • 6 Bulaşıkçı ( Erkek ),
  • 1 Sıhhi Tesisatçı ( Erkek ),
  • 2 Garson ( Erkek ),
  • 2 Bahçe Bakım Elemanı( Erkek ),
  • 1 Marangoz ( Erkek ),

Başvuru Şartları Ne Olacak?

Diyanet Sözleşmeli personel alımı için genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Buna göre " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik Soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak" gibi şartlar aranacaktır.

Ayrıca vardiyalı sistemde görev yapılacak olup tam zamanlı ve vardiyalı çalışmaya engel durumu olmamak gerekmektedir.

KPSS 50 Taban Puan Şartı Var!

Alımlar Lise ve Ön Lisans mezunlarından yapılacak olup adayların 2022 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lise için P94, Ön Lisans için P93 puan türünden en az 50 puan almış olmak gereklidir.

40 Yaş Şartı Var!

Adayların başvuru yapabilmeleri için 18 yaşını tamamlamış ve 40 yaşından gün almamış olması gereklidir.

Alanına Göre Özel Nitelikler Nelerdir?

Koruma ve Güvenlik Görevlisi Alımı Şartları:

Ön Lisans mezunu olmak, 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanun’un 10 uncu Maddesi şartları sağlıyor olmak, Son başvuru tarihi itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış silahlı özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak, Erkeklerde 170 ve Kadınlarda 160 cm boyundan kısa boylu olmamak.

Marangoz Alımı Şartları: 

Ortaöğretim kurumlarının ahşap doğrama teknolojisi, iç mekan ve mobilya teknolojisi, mobilya iskeleti ve döşemesi bölüm/programlarının birinden mezun olmak veya ortaöğretim kurumlarının herhangi bir programından mezun olup ağaç işleri-mobilyacılık alanında MEB onaylı sertifikaya sahip olmak.

Bahçe Bakım Elemanı Alımı Şartları:

Ortaöğretim kurumlarının “bahçecilik” bölüm/programlarından mezun olmak veya MEB onaylı sertifikaya sahip olmak.

Garson Alımı Şartları:

Ön Lisans seviyesinde ikram hizmetleri ve turizm ve otel işletmeciliği bölümü mezun olmak.

Sıhhi Tesisatçı Alımı Şartları:

Lise seviyesinde yapı tesisat sistemleri/teknolojisi ve iklimlendirme sistemleri ve soğutma sistemleri bölüm/programlarının birinden mezun olmak veya MEB Onaylı sertifikaya sahip olmak.

Temizlik Görevlisi / Bulaşıkçı Alımı Şartları:

Ortaöğretim kurumlarından (Lise veya dengi okul) mezunu olmak, görevini yapmasına engel olabilecek bir hastalığı olmamak.

Başvurular Ne Zaman ve Nasıl Yapılacak?

Söz konusu sözleşmeli personel alımı başvuruları Mart ayı içerisinde sadece Online olarak alınacaktır. 

Başvuru Tarihleri: 6 - 20 Mart 2023

Başvuru Ekranı: sinav.diyanet.gov.tr

İLANIN TAM METNİ

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2023, 00:29
YORUM EKLE
YORUMLAR
Devletimin vatandaşı
Devletimin vatandaşı - 10 ay Önce

Diyanet işleri başkanlığı,ben imam hatip lisesi mezunuyum,ben hem kpss ye hemde dhbt sınavına girdim,dhbt sınavından 65 puan aldım,şimdi benim sorum şu sizler dhbt sınavına müracaat edenlere bilgi verdinizmi imam olmak için imam hatip lisesi mezunu +hafız olanlardan imam alacağız diye.ben gecemi gündüzüne katıp hem kpssye hemde dhbt sınavına çalıştım.sizler benim devletinde insanlara dini anlatmakla yetkili başkanlıkaınız.benim Allah'ım,benim peygamberim bizlere kul hakkı yemeyi enbüyük günahlardan sayar.sizler diyanet olarak bilmiyorsanız ben hatırlatayım sizlere.ben eminimki benim durumumda olan daha niceleri vardır ben hakkımı helal etmiyorum,ben hafızlığa karşı değilim,çünkü hafızlar Kur'an'ın bülbülleri,benim karşı anlamadığım önceki atama sistemini neden bozdunuz.her mezuniyete göre atama yapılıyorduyeterki kpss+dhbt sınavından barajı geçip sözlü çağrılsın sözlü mülakattan atanacak puanı alsın.daha benim gibi nice mağdurlar vardır,diyanet bu yanlıştan biran dönmelidir,çünkü okadar kulun hakkına,vebaline giriyor,bu dünyanın birde ahireti var

....
.... @Devletimin vatandaşı - 10 ay Önce

Ilahiyat mezunu ve hala atanamamis biri olaraktan size bir açıklama yapmak istyrum. Bilgi eksikliğiniz mevcut beyefendi. Imam alımlari belli kategoriler seklinde aliniyor lise önlisans lisans olrak ve bunun yanı sıra hafiz olanlar hepsine ayrı kontenjan veriliyor. Artık herkes okuyor ve bilgileniyor. Rekabet cok yani eskiden insanlar bu kadar eğitimli olmadıgından günümüzde şartlar değistirildi. Dhbt den 65 puan almak yeterli olmadigini uzulerek dile getirmeliyim. InsAllah gonlunuze gore bir isiniz olmasi dilegiyle ...

Nurgül Eryılmz
Nurgül Eryılmz - 10 ay Önce

Yaş şartını heryere koyuyolar emekliligi 65yapıyolar nasıl olcaksa temizlike bari yaş koymayın lütfen

Ayaz Can
Ayaz Can - 10 ay Önce

Sözleşmeli personel alıyorsunuz birde lise mezunu neden kpss istiyorsunuz arkadaşım yeter ya bu kadar da olmaz güvenlik görevlisi alıyorsun zaten güvenlik kimlik belgesi var kpss neden istiyorsunuz yetmedi mi ya

Demet duran
Demet duran - 10 ay Önce

Yıllardır diyanetten kuran kursu ogreticisi olarak çalışyorum artık bizlerede kadro verilsin

Mert
Mert - 10 ay Önce

Kpss puanı olsada giremeyiz zaten kendi adamlarını alıyorlar

FUAT DURMUŞ
FUAT DURMUŞ - 10 ay Önce

FUAT DURMUŞ İŞ ARIYORUM

Mehmet ogurlu
Mehmet ogurlu - 10 ay Önce

Başvuru nerden yapılıyor nasıl yapılır

Sümeyye kurup
Sümeyye kurup - 10 ay Önce

Basvuru nasıl yapılıyor