Sosyal Güvenlik Kurumu personel alımı yapılacak. Yayımlanan ilana göre SGK 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar kapsamında 14 Koruma ve Güvenlik Görevlisi alımı yapılacak. Alımlar 12 farklı şehirde gerçekleştirilecektir. Başvuru şartları ve kontenjan dağılımı haberde.

Koruma ve Güvenlik Görevlisi Kontenjan Dağılımı:

 1. Ankara Taşra 2,
 2. Balıkesir 1,
 3. Diyarbakır 1,
 4. Mersin 1,
 5. İstanbul 2,
 6. İzmir 1,
 7. Kırşehir 1
 8. Sakarya 1,
 9. Tekirdağ 1,
 10. Trabzon 1,
 11. Batman 1,
 12. Yalova 1,

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

Sosyal Güvenlik Kurumu personel alımı için adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Ayrıca Özel şartlar aşağıdaki gibidir.

a) 2022 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavında KPSS-P93 puan türünde en az 60 puan almış olmak.

b)  Özel Güvenlik ve Koruma, Savunma ve Güvenlik, Güvenlik, Kamu Güvenlik ve Asayişin Sağlanması veya Güvenlik ve Koruma ön lisans programlarından birinden mezun olmak.

c) 10.06.2004 tarihli ve 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun 10’uncu maddesinde yer alan şartları taşıyor olmak.

d)18 yaşını doldurmuş olmak.

e) Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun Uygulanmasına İlişkin Yönetmelik’in 18’inci maddesinde belirtilen şartları taşıyor olmak.

f) Gece ve gündüz, iç ve dış mekânlarda vardiyalı sistemde çalışmaya engel durumu olmamak.

g) Tercih işlemlerinin son günü itibarıyla özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak,

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

SGK Koruma ve Güvenlik Görevlisi alımı başvuruları Haziran ayı içerisinde tamamlanacaktır. Bu kapsamda sadece Elektronik ortamda yapılacak başvurular geçerli sayılacak.

Başvuru Tarihleri: 5 - 14 Haziran 2024

Başvuru Adresi: https://www.turkiye.gov.tr/sosyal-guvenlik-kariyer-kapisi-kamu-ise-alim

İLANIN TAM METNİ BURADA

Güvenlik Görevlisi Maşları Ne Kadar?

Sosyal Güvenlik Kurumu 12 farklı şehir için güvenlik görevlisi alacak olup en çok maaşlar merak edildi. Aşağıdaki haber üzerinden güncel güvenlik görevlisi maaşlarına ulaşabilirsiniz.

Kamu ve Özelde 2024 Yılı Güvenlik Görevlisi Maaşları Ne Kadar? Kamu ve Özelde 2024 Yılı Güvenlik Görevlisi Maaşları Ne Kadar?