Sosyal Güvenlik Kurumu ( SGK ) personel alımı yapacak. Resmi Gazetede 5 Haziran 2024 tarihi ile yayımlanmış olan sözleşmeli personel alımı ilanına göre SGK Merkez ve Taşra Teşkilatında istihdam edilmek üzere 2022 KPSS Puanı ile farklı kadrolarda olmak üzere 344 Sözleşmeli personel alımı yapılacak.

Buna göre İşin Olsa ekibi olarak sizlere boş kontenjanları, Başvuru şartları, Başvuru bilgisi ve detayları sizlerle paylaşıyoruz.

Başvurular Devam Ediyor!

Sosyal Güvenlik Kurumu bümnyesine alacağı personeller için şartları ve detayları açıkladı. Başvuru süreci 5 Haziran 2024 tarihi ile başlamış olup en geç 14 Haziran 2024 tarihine kadar devam edecektir. Bu yönde Henüz başvuru yapmamış olan adaylar başvurularını sadece İnternet üzerinden gerçekleştirecekler. Aşağıdaki bilgileri kullanarak başvuru detaylarını öğrenebilirsiniz.

Başvuru Tarihleri: 5 - 14 Haziran 2024

Başvuru Adresi: https://www.turkiye.gov.tr/sosyal-guvenlik-kariyer-kapisi-kamu-ise-alim

344 Sözleşmeli Personel Alımı Kontenjanları:

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesi kapsamında;

  • 260 Büro Personeli ( 189 Ön Lisans , 71 Lisans ),
  • 69 Destek Personeli ( 9 Bulaşıkçı, 48 Temizlik Personeli, 12 Aşçı ),
  • 14 Koruma ve Güvenlik Görevlisi,
  • 1 Teknisyen ( Elektrik Elektronik ),

Sosyal Güvenlik Kurumu

Başvuru İçin Hangi Şartlar Aranacak?

Adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Bu kapsamda genel olarak;

" Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak, Sosyal Güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak " gibi nitelikler aranacak.

Özel Başvuru Şartları nedir?

Adayların özel olarak KPSS, Eğitim ve Belge şartlarını sağlıyor olmaları gereklidir.

KPSS Şartı Ne Olacak?

Adaylardan 2022 yılı KPSS Puanı şartı aranacak. Buna göre Lise için P94, Ön Lisans için P93 ve Lisans için P3 puan türünden en az 60 puan almış olmak gereklidir.

Büro Perosneli

Büro Personeli Ön Lisans Şartları ve Şehir Kontenjan Dağılımı:

Şehirler: Adana 2, Antalya 9, Balıkesir 2, Bolu 1, Bursa 3, Çorum 1, Denizli 3, Eskişehir 3, Hakkâri 2, Mersin 3, İstanbul 112, İzmir 12, Kastamonu 1, Kayseri 1, Kocaeli 1, Konya 4, Kütahya 1, Kahramanmaraş 1, Mardin 4, Muğla 3, Niğde 1, Ordu 2, Sakarya 2, Samsun 1, Tekirdağ 6, Şanlıurfa 4, Aksaray 1, Ardahan 1, Yalova 1, Kilis 1

Eğitim Şartı: Sosyal Güvenlik ön lisans programından mezun olmak,

Büro Personeli Lisans Şartları ve Şehir Kontenjan Dağılımı:

Şehirler: Merkez 40, Gaziantep 5, Ankara (Taşra) 26

Eğitim Şartı: Sosyal Hizmet, Sosyal Hizmetler, Sosyal Çalışmalar lisans programlarının birinden mezun olmak,

Güvenlik

Koruma ve Güvenlik Görevlisi Şartları ve Şehir Kontenjan Dağılımı:

Şehirler:  Ankara (Taşra) (2), Balıkesir (1), Diyarbakır (1), Mersin (1), İstanbul (2), İzmir (1), Kırşehir (1), Sakarya (1), Tekirdağ (1), Trabzon (1), Batman (1), Yalova (1)

Eğitim Şartı: Özel Güvenlik ve Koruma, Savunma ve Güvenlik, Güvenlik, Kamu Güvenlik ve Asayişin Sağlanması veya Güvenlik ve Koruma ön lisans programlarından birinden mezun olmak.

Teknisyen

Teknisyen Şartları ve Şehir Kontenjan Dağılımı:

Şehirler: İstanbul 1

Eğitim Şartı:Ortaöğretim Kurumlarının Elektrik-Elektronik Teknolojisi Alanı ve Dallarından, Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri Alanı- Endüstriyel Elektronik Dalından veya Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri Alanı- Endüstriyel Kontrol Dalından mezun olmak.

Asci01

Aşçı Şartları ve Şehir Kontenjan Dağılımı:

Şehirler: Ankara 2, Balıkesir 1, Bitlis 1, İstanbul 1, İzmir 1, Kayseri 1, Malatya 1, Tekirdağ 1, Trabzon 1, Yozgat 1, Zonguldak 1

Eğitim Şartı:Aşçılık, Hazır Yemek ve Aşçılık, Mutfak Yönetimi, Yemek Pişirme Teknikleri, Gastronomi ve Mutfak Sanatları, Gemi Aşçılığı ön lisans programlarının birinden mezun olmak.

Bulaşıkçı

Bulaşıkçı Şartları ve Şehir Kontenjan Dağılımı:

Şehirler: Adıyaman 1, Aydın 1, Eskişehir 1, Mersin 1, İzmir 1, Sakarya 1, Tekirdağ 1, Van 1, Yozgat 1

Eğitim Şartı:Ortaöğretim Kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak.

Temizlik Personeli

Temizlik Personeli Şartları ve Şehir Kontenjan Dağılımı:

Şehirler: Adana 2, Ankara Taşra 10, Antalya 1, Bingöl 1, Bursa 4, Denizli 1, Edirne 1, Giresun 2, Isparta 1, İstanbul 16, İzmir 2, Kocaeli 1, Muğla 1, Tekirdağ 1, Şanlıurfa 2, Yalova 1, Kilis 1

Eğitim Şartı: Ortaöğretim Kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak.

İLANIN TAM METNİ