KPSS 60 ve 65 Puan İle Yeni Polis Alımı Yapılacak! Kimler Başvuru Yapabilir?

2019 yılı için yeni polis alımları yapılacak. DÜşük KPSS Puanı ile alım yapılacak olup adaylardan aranan diğer nitelikler nedir? Ne zaman başvuru yapılacak?

KPSS 60 ve 65 Puan İle Yeni Polis Alımı Yapılacak! Kimler Başvuru Yapabilir?

Binlerce Polis adayının başvuru yapacağı 2019 yılı 25. Dönem POMEM başvuruları başlıyor. İçişleri Bakanı devamlı yaptığı açıklamalarda polis alımının yaklaştığını ifade ediyor. Ayrıca bazı niteliklerde esnetilmeler yapıldı.Bizde İşin Olsa ekibi olarak polis alımları ile sizleri bilgilendirmek istedik. Kimler Başvuru Yapabilir? Ne zaman başvuru yapılacak ? gibi bilgilere haberimizin devamından ulaşabilirsiniz.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLECEK?

2019 yılı için Polis alımları yapılacak. Bu bağlamda adaylardan, Türkiye CUmhuriyeti vatandaşı olmak, Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Erkek adaylar için intibak eğitiminin başladığı tarih itibariyle 1111 Sayılı Askerlik Kanununa göre silah altında bulunmamak, Sağlık açısından görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak ve Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından belirtilen sağlık niteliklerini taşıyor olmak, Alkol Uyuşturucu veya benzeri maddelerden tedavi görmemiş veya görmüyor olmak, Silah taşımasına ve Silahlı görev yapmasına engel olabilecek herhangi bir hukuksal engeli olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek şartları genel şartlardır.

Özel olarak ise adaylardan yaş olarak 18 yaşını tamamlamış ve 30 yaşından büyük olmamak, Boy olarak erkeklerde 167 cm ve bayanlarda 162 cm boyundan kısa boylu olmamak ve beden kitle endeksi 18 ile 27 arasında olmak ve KPSS den puan almış olmak şartı aranacak.

LİSANS MEZUNLARI İÇİN KPSS 60 PUAN ŞART!

Adayların yukarıdaki nitelikleri taşımaları ile birlikte ayrıca Dört yıllık eğitim almış olanlar için Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSp3 puan türünden en az 60 puan almış olmak şartı aranacak.Emniyet Teşkilatı Personeli Şehit veya Vazife Malulü eş ve çocukları için ise lisans mezunları için 48 puan almış olmak şartı aranıyor.

ÖN LİSANS MEZUNLARI İÇİN KPSS 65 PUAN'A DÜŞTÜ!

Ön lisans mezunları için 2018 yıllarında alımlarda KPSS den 70 puan almış olmak şartı aranıyordu. Ancak İçişleri Bakanı Süleyman Soylu geçtiğimiz hafta katıldığı TV programında KPSS puanının 70 ten 65 e düştüğü müjdesini verdi. Adaylar KPSS puanının düşürülmesine çok sevinmişti ve şimdi ise ilanın yayımlanmasını bekliyorlar. Bu bağlamda adaylardan iki yıllık yükseköğretim mezunu olanlardan KPSSP93 puan türünden en az 65 puan almış olmak şartı aranacak. Emniyet Teşkilatı Personeli Şehit veya Vazife Malulü eş ve çocukları için ise herhangi bir bilgi verilmedi. Burada geçmiş yıllarda puan 56 idi ancak 2019 yılı alımlarında bunun da düşürüleceğini ön görüyoruz.

KADIN ERKEK KONTENJAN DAĞILIMI İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ

Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2019, 14:07
YORUM EKLE
YORUMLAR
Muhammed atay
Muhammed atay - 2 yıl Önce

Yas sartinada ayar verilirse iyi olur 35 yukseltin gitsin bizlerde biseyler yapmak istiyoz ama bi engel cikiyo ister istemez

bhr
bhr - 2 yıl Önce

kpss puan barajının 65 olduğu kesinleşti mi ki ihtimal vardı da kesinleşmedi diye biliyorum

Selvi Bilgin
Selvi Bilgin - 1 yıl Önce

Puanım 62 lütfen hayallerimizi gerçekleştirelim 3 puandan dolayı kaçırmak istemiyorum

Mustafa mete
Mustafa mete - 2 yıl Önce

Yas 35 ve lise mezunu alim olmasi lazim

Emre
Emre - 2 yıl Önce

Başvurular ne zaman olur acaba ? Bilgisi olan varmı ?

Özet
Özet - 2 yıl Önce

Garantisi var mı ama

Feray
Feray - 2 yıl Önce

Lisans mezunları içinde 55 puan olsun. Lise ve ön lisans puanları düştü. Neden lisans için puan düşmüyor. Sesimizi duyun lütfen

Gamze
Gamze - 2 yıl Önce

Kadinlarda böyle 160 olsun 2 cmnin hesabını yapmayin