Polis Akademisi Başkanlığı POMEM Polis alımı ilanı yayımlandı. 31. Dönem POMEM Kapsamında 7500 Polis Alımı kılavuzu yayımlandı. Ancak yayımlanan kılavuza göre sadece Lisans mezunlarını kapsayan bie ilan geldi. Peki Ön Lisans mezunları için ilan ne zaman yayımlanacak?

İşin Olsa ekibi olarak bu haberimizde sizlere Ön Lisans Mezunu Polis Alımı hakkında detayları aktaracağız.

10 Bin Polis Alımı Yapılacak Tı!

POMEM Resmi gazete İhdas Kararı ve yapılan açıklamalar ile 10 Bin kişilik polis alımı söz verilmişti. Bu kapsamda Az Önce 4 Nisan 2024 tarihi ile gelmiş olan duyuruya göre 7500 Kişilik polis alımı ilanı yayımlandı.

7500 Polis Alımına Ön Lisans Mezunu Başvuru Yapabilir Mi?

Yayımlanan POMEM Alımı kılavuzuna baktığımızda sadece Lisans mezunlarını kapsıyor. Bu yönde Ön Lisans mezunlarından POMEM alımını bekleyenler hayal kırıklığına uğradı. Bu kapsamda 7500 Polis Memuru Alımı ilanına sadece Lisan mezunları başvuru yapabilecek.

75 Bin Aday Seçilecek! 31. Döne POMEM 7500 Bin Polis Alımı Sona Eriyor! 75 Bin Aday Seçilecek! 31. Döne POMEM 7500 Bin Polis Alımı Sona Eriyor!

Ön Lisans Mezunu 2500 Polis Alımı Yapılacak!

POMEM kapsamında yayımlanan ilana göre 7500 Polis alımı yapılacak. Halbuki 10 Bin kişilik alım bekleniyordu. Buda geri kalan 2500 kişilik kadro için sadece Ön Lisans mezunu polis alımı için  ilan yayımlanacağı anlamına gelmektedir.

ÖN LİSANS MEZUNU ADAYLAR İNSTAGRAMDA BULUŞTU! TIKLA SENDE KATIL VE MERAK ETTİKLERİNİ SOR!

Ön Lisans Mezunu Polis Alımı Başvuru Şartları Ne Olacak?

Polis alımına başvurular bazı genel ve özel nitelikler kapsamında yapılacak. Bu yönde 2022 yılında yapılan KPSS'den Ön Lisans seviyesinde KPSSP3 puan türünden en az 65 puan almış olmak şartı aranacak.

Yaş şartı olarak ise 18 Yaşını tamamlamış ve 30 Yaşından büyük olmamak şartı aranacaktır.

İlan Ne Zaman Yayımlanacak?

EGM Ön Lisans mezunu POMEM Polis alımı için ilan ne zaman yaymanacağı hakkında herhangi net bir bilgi olmasa da İlanın en kısa sürede yayımlanması bekleniyor.

İLANDAN ANINDA HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİRİNİZ

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

Editör: Erhan İmamoğlu