TÜBİTAK 76 Personel Alımı ( Araştırmacı, Teknisyen, Destek Personeli ) İlanı Yayımlandı

TÜBİTAK personel alımı için ilan yayımlandı. 2022 yılı Mart ayı itibari ile 76 kamu personeli alımı gerçekleştirilecek. Farklı alanlarda personel kadroları haberde.

TÜBİTAK 76 Personel Alımı ( Araştırmacı, Teknisyen, Destek Personeli ) İlanı Yayımlandı

TÜBİTAK personel alımı ilanı yayımlandı. Resmi Gazete'nin 14 Mart 2022 tarihli yayımlanmış olan ilanlarına göre TÜBİTAK bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı alanlarda personel alımı yapacağını bildirdi. Bu kapsamda KPSS şartı olmaksızın yapılacak personel alımları için adayların aşağıdaki belirtilen tablodaki niteliklerin sağlanıyor olması gerekmektedir.

Alanına Göre Kontenjan Dağılımı:

TÜBİTAK bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere Teknisyen, Teknik ve Destek Personeli ve Araştırmacı alımı gerçekleştirilecektir.

Başvuru Şartları Nelerdir?

Bünyesindeki eksikliği tamamlamak üzere personel alımı yapılacağını bildiren TÜBİTAK adaylardan genel olarak " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Erkek adaylar için askerliğin yapmı veya askerlik ile ilgisi olmamak, Lisans ve Ön Lisans seviyesinde yukarıdaki tabloda belirtilen niteliklerin sağlanıyor olması" gerekmekedir.

Başvuru Süreci Başladı!

TÜBİTAK personel alımı başvuruları ilanın yayım tarihi ile başlamış olup en geç 4 Nisan 2022 tarihin kadar gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Başvurular için gerekli koşullar ve süreçler Kurumumuz internet sayfasında (www.tubitak.gov.tr), Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının ve Türkiye İş Kurumunun internet sayfalarında yer almaktadır.

İLANIN TAM METNİ

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2022, 10:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ferdi duran
Ferdi duran - 2 yıl Önce

Her iş yaparim

Tarık gencer
Tarık gencer - 2 yıl Önce

Alımlardaki uzay mühendisliği bölúm mezunları uzaydamı gōrev yapacaklar,yani uzay personeli,yeryüzúne hiç inmiyeceklermi.