Milli Savunma Bakanlığı yeni ilanlar yayımladı. Nisan ayı itibari ile yayımlanmış olan İşçi Personel alımı ilanına göre bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı alanlarda ilan yayımlandı. MSB yayımladığı ilanlara göre çok sayıda alım yapılacak. İşin Olsa ekibi olarak Milli Savunma Bakanlığı alımları hakkında detayları sizlerle paylaşacağız.

MSB 4 Farklı İlan Yayımladı!

Milli Savunma Bakanlığı son zamanlarda yayımladığı ilanlara göre bünyesine 4 farklı alanda alım yapacak. Alımlar MSB bağlı olan farkı birimlerde istihdam edilmek üzere gerçekleştirilecek.

MSB 105 Devlet Memuru Alımı İlanı:

Milli Savunma Bakanlığı memur alımı kapsamında istihdam edilmek üzere toplamda 105 memur alımı gerçekleştirilecek. Alımlar Farklı alanlarda olmak üzere Milli Savunma Bakanlığı , Genelkurmay Başkanlığı ve Kuvvet Komutanlıkları ( KKK, , DKK, HKK ) memur alımı yapacak. Alımlar; "80 Milli Savunma Uzman Yardımcısı, 25 Silahlı Kuvvetler Uzman yardımcısı " kadrosunda yapılacaktır.

Devlet Memuru alımı başvuruları en geç 24 Nisan 2023 tarihine kadar yapılması gereklidir.  Adayların 2021 veya 2022 yıllarında yapılmış olan KPSS'den Yukarıdaki tabloda belirtilen KPSS puan türlerinden en az 70 puan almış olmak gerekmektedir.

İlanın Detayları Burada

MSB Sözleşmeli Personel Alımı İlanı:

Milli Savunma Bakanlığı personel alımı ilanı yayımlandı. Az Önce Resmi İnternet adresi üzerinde gelen ilana göre Milli Savunma Bakanlığına bağlı olan Milli Savunma Üniversitesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı alanlarda olmak üzere sözleşmeli personel alımı yapacak.

Alımlar, 1 İş Geliştirme Analisti, 1 Sunucu İşletme Uzmanı, 1 Yazılım Geliştirme Uzmanı (.Net), 1 Örün (Web) Portal Uzmanı, 1 Son Kullanıcı Güvenlik Sistemleri Uzmanı, 1 Ağ Uzmanı -1, 1 Ağ Uzmanı -2, 1 Sunucu Sistemleri Uzmanı olmak üzere toplamda 8 kişilik kadro ile yapılacak.

Başvurular en geç 9 Nisan 2023 tarihine kadar yapılması gereklidir. 

İlanın Detayları Burada

MSB 16 Bin Sözleşmeli Er Alımı İlanı

Askeri anlamda çok sayıda personel alımı yapılacak. Ülkemize meydana gelen deprem sebebi ile Askerimizin oldukça faydasını gördük. Bu kapsamda MSB Kara Kuvvetleri Komutanlığına 16 bin sözleşmeli er alımı için kılavuzu yayımlandı. 

Sözleşmeli Er alımı başvurusu için adaylardan en az İlköğretim mezunu olmak şartı aranacak. Ayrıca Yaş şartı olarak; 20 Yaşını tamamlamış ve 25 yaşından büyük olmamak gereklidir.

İlanın Detayları Burada

MSB 57 İşçi Alımı İlanı:

MSB ANT Başkanlığı yayımladığı ilan ile 57 kişilik kadro ile aşağıdaki kadrolarda Kamu İşçi alımı yapacak. Başvurular 26 Teknisyen, 22 Kalifiye İşçi, 9 Şoför kadrolarında yapılacaktır. 

  • Adaylardan yaş şartı olarak 18 yaşını tamamlamış ve 35 yaşından gün almamış olmak şartı aranacak.
  • Sürekli işçi kadrolarına başvuracakların tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde veya vardiyalı işlerde çalışmasına engeli bulunmamak, seyahat engeli bulunmamak.
  • Şoför unvanına başvuru yapacaklar için ilan tarihinden itibaren en az 3 yıllık SRC-5 belgesine sahip olmak,
  • En az Lise Mezunu olmak,

şartları aranacak. Başvurular en geç 10 Nisan 2023 tarihine kadar yapılmış olması gerekmektedir.

İlanın Detayları Burada