Beklenen duyuru az önce geldi. ÖSYM'den 11 Temmuz 2024 tarihli yayımlanmış olan tercih kılavuzu ile memur alımı başvuru süreci başladı. Yılda iki kez yapılan merkezi atama ile Memur Alımı süreci başladı.

ÖSYM tarafından daha önce de duyurulan klavuz tarihleri ile ilk terch kılavuzu olan KPSS 2024/1 Tercih Kılavuzu yayımlandı. Ortaöğretim ( Lise ), Ön Lisans ve Lisans mezunu adayları kapsayan kılavuz ile binlerce memur alımı yapılacak. Tercih kılavuzu ile tercihler 11 Temmuz 2024 tarihi ile başladı. Tercih için adaylara bir haftalık süre tanınacak. 

KPSS 2024/1 Tercih Kılavuzu İle Binlerce Memur Alımı Yapılacak!

Yayımlanan tercih kılavuzu ile kamuya binlerce memur alımı gerçekleştirilecek. Alımlar Bazı kamu kurum ve kuruluşlar olan, Bakanlıklar, Üniversiteler, Belediyeler ve kuruluşlar tarafından gerçekleştirilecek. Adayların 2022 yılı KPSS puanı olması yeterli olup mezun oldukları bölüme göre istedikleri kadrolara tercih yapabilecekler.

Tercihler Başladı!

ÖSYM Tercih kılavuzuna tercihler başladı. Tercih ücretini ödeyen adaylar tercihlerini sadece ÖSYM AİS sistemi üzerinden yapacaklar. tecih üceti ve anlaşmalı bankalara aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Tercih Tarihleri: 11 - 18 Temmuz 2024

Tercih Ekranı: https://ais.osym.gov.tr

KPSS 2024/1 Tercih Ücreti ve Anlaşmalı Bankalar Hangileri KPSS 2024/1 Tercih Ücreti ve Anlaşmalı Bankalar Hangileri

ÖSYM Tercih Kılavuzu Duyurusu:

KPSS-2024/1: Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Kadro ve Pozisyonlarına Yerleştirme Yapmak İçin Adaylardan Tercih Alınması

Bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına, “Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik” hükümleri uyarınca ÖSYM tarafından yerleştirme yapılacaktır. Adaylar, KPSS-2024/1 Tercih Kılavuzuna saat 11.00’dan itibaren aşağıdaki bağlantıdan erişebileceklerdir.

Adaylar tercihlerini, 11 Temmuz – 18 Temmuz 2024 tarihleri arasında yapabileceklerdir. Tercih işlemleri, 18 Temmuz 204 tarihinde saat 23.59'da sona erecektir.

Tercih işlemleri, Ek’te yer alan KPSS-2024/1 Tercih Kılavuzu kurallarına göre, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numarası ve aday şifresi kullanılarak bireysel olarak yapılacaktır. Adayların tercih işlemleri için kılavuzu dikkatlice incelemeleri gerekmektedir.

TERCİH KILAVUZLARI YAYIMLANDI!

GELİŞMELERDEN HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİR!

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA