Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi personel alımı ilanı yayımlandı. 4 Mart 2024 tarihi ile gelmiş olan personel alımı ilanına göre Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler kapsamında istihdam edilmek üzere 4/B sözleşmeli personel alımı yapılacak. Herhangi bir Mülakat yapılmaksızın sadece KPSS Puanı sırasına göre atama yapılacak. Alımlar en az lise mezunu adaylar içerisinden gerçekleştirilecek olup kontenjan dağılımı ve şartlar haberin devamında.

Başvurular Sona Eriyor!

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Sözlşemeli personel alımı için başvurularda artık sona geldik. Bu kapsamda adayların en geç 19 Mart 2024 tarihine kadar başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. 

Başvurular sadece İnternet üzerinden Üniversitenin belirttiği tarihlerde gerçekleştirilmektedir.

BAŞVURU ADRESİ: https://genelbasvuru.mku.edu.tr/

Başvuru Tarihleri: 4 - 19 Mart 2024

Başvuru Değerlendirmesi Nasıl Yapılacak?

MKÜ 139 personel alımı için değerlendirmelerde KPSS puanına göre yapılacak. En yüksek puansan başlamak üzere en düşük KPSS puanına göre adaylar belirlenecektir.

Mezuniyete Göre Kontenjan Dağılımı Nedir?

Lise Mezunu: 4 Kaloriferci, Temizlik, 44 Temizlik Görevlisi, 7 Teknisyen, 

Ön Lisans Mezunu: 10 Tekniker, 8 Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 27 Sağlık Teknikeri, 

Lisans Mezunu: 25 Büro Personeli, 4 Mühendis, 10 Hemşire,

Bu kapsamda Üniversiteye Lise ve Ön Lisans mezunu 139 personel alımı alımı gerçekleştirilecek.

Mülakatsız Personel Alımı Yapılacak!

Üniversite sözleşmeli personel alımı sadece KPSS Puanı ile yapılacak olup en yüksek puandan en düşük puana kadar yapılacak sıralama ile adaylar belirlenecektir.

Başvuru Genel Nitelikleri Nelerdir?

Üniversite adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikleri arayacak. Buna göre " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak, Gece Gündüz vardiyalı çalışmasına engel olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek" şartları aranacak.

Özel olarak ise adaylardan, Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak ve 2022 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lise için KPSSP94 ve Ön Lisans için KPSSp3 ve Lisans için p3 puan türünden en az 50 puan almış olmak şartı aranacaktır.

Kadrosuna Göre Özel Nitelikler Nelerdir?

BAŞVURU KILAVUZU

Editör: Erhan İmamoğlu