Milli Saraylar İdaresi personel alımı sona eriyor. Geçtiğimiz günlerde yayımlanan ilan ile Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı bünyesindeki eksikliği gidermek amacı ile 657 Sayılı Devlet Memurları kanunu kapsamında 4/B maddesi kapsamında Sözleşmeli Personel alımı yapılacak. Söz konusu duyuru ile Alımlar 30 kişilik kadro ile sözleşmeli olarak gerçekleştirilecek.

Başvurular Sona Eriyor!

Milli Saraylar İdaresi personel alımları için başvurular ilanın yayımlanması ile birlikte başlamış olup artık sona ermektedir. Henüz başvuru yapmamış olan adaylar başvurularını en geç 2 Haziran 2024 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. 

Başvuru Adres: https://www.turkiye.gov.tr/milli-saraylar-idaresi-kariyer-kapisi-kamu-ise-alim

Koruma ve Güvenlik Görevlisi Kontenjan Bilgisi Nedir?

Milli Saraylar İdaresi İstanbul'da görevlendirilmek üzere 30 Koruma ve Güvenlik Görevlisi alacak.

Unvanı Kadro Adedi Kontejan Öğrenim Grubu Sınav Usulü
Koruma ve Güvenlik Görevlisi  30 İstanbul Lisans KPSS P3 + Sözlü Sınav
 

Başvuru İçin Hangi Şartlar Aranacak?

Milli Saraylar İdaresi personel alımı için adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunu kapsamında istihdam edilmek üzere 48. Maddesindeki şartlar aranacak. Bu kapsamda " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak " gibi şartlar aranacak.

Özel Başvuru Şartları Nedir?

Koruma ve Güvenlik Görevlisi alımı için adaylardan özel olarak, KPSS, Eğitim, Yaş ve sağlık şart aranacak.

KPSS Şartı Nedir?

2022 veya 20223 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lisans için P3 puan türünden en az 60 puan almış olmak.

Yaş Şartı:

Son Başvuru Tarihi olan 2 Haziran 2024 tarihi ile 35 yaşını doldurmamış olmak.

Eğitim Şartı:

Lisans mezunu programlarının herhangi birinden mezun olmuş olmak.

Sağlık Şartı: 

10/6/2004 tarihli ve 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanun’un 10 uncu maddesinde belirtiler şartlar ile “Özel Güvenlik Görevlileri Sağlık Şartları Yönetmeliği’nde belirtilen sağlık şartlarına sahip olmak,