Göç İdaresi Başkanlığı kamu işçi alımı ilanı yayımladı. Az Önce İŞKUR üzerinde yayımlanmış olan duyuru kapsamında GÖÇ İdaresi Kura ve Sözlü Sınavile Koruma ve Güvenlik Görevlisi Alımı yapacağını bildirdi. Başvurular İŞKUR üzerinen sadece İstanbul Kapsamında yapılacak.

Güvenlik Görevlisi Alımı Kadın Erkek Kontenjan Dağılımı:

Cinsiyet Kontenjan
Erkek Güvenlik Görevlisi 150 Kişi
Kadın Güvenlik Görevlisi 50 Kişi

Başvurular İŞKUR Üzerinde Alınacak!

Göç İdaresi Kamu İşçi alımı başvuruları sadece İŞKUR aracılığı ile gerçekleştirilecek. 22 Nisan 2024 tarihi ile başlayacak olan başvurular en geç 26 Nisan 2024 tarihimne kadar gerçekleştrilmesi gerekmektedir.

Başvuru İçin Aranan Şartlar Ne Olacak?

Adaylardan İŞKUR Başvurusunda genel olarak " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, 18 Yaşını tamamlamış olmak, Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak " gibi şartlar aranacak.

ÖGG Özel Başvuru Şartları Ne Olacak?

a) En az lise mezunu olmak,

b) İlan tarihi itibarıyla 35 yaşını bitirmemiş olmak,

c) 10/06/2004 tarihli ve 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun 10 uncu maddesinde yer alan şartları taşıyor olmak,

ç) Özel Güvenlik Görevlileri Sağlık Şartları Yönetmeliğinde belirtilen sağlık şartlarına sahip olmak,

d) Son başvuru tarihi itibarıyla geçerlilik süresinin dolmasına en az 6 (altı) ay kalmış olan özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak, (Silahlı Güvenlik Görevlisi Kimlik Kartına sahip olanlarda başvuru yapabilir.)

e) Erkeklerde 170 cm, kadınlarda 160 cm’den kısa boylu olmamak,

f) Boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 13’ten fazla, 17’den az olmamak, (Örneğin;180 cm boyunda olan bir adayın kilosunun 80+13=93’ten fazla, 80-17=63’ten az olmaması gerekmektedir.)

g) Görevin yapılmasına engel olabilecek vücut ve akıl hastalığı ile engelli bulunmamak,

ğ) Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun Uygulanmasına İlişkin Yönetmelik’in 18 inci maddesinde belirtilen şartları taşıyor olmak,

h) Gece ve gündüz, iç ve dış mekanlarda vardiyalı sistemde çalışmaya engel durumu olmamak

Güvenlik Görevlisi Maaşları Ne Kadar?

Kamuda görev yapmakta olan Güvenlik görevisi maaşları açıklandı. Aşağıdaki bağlantı üzerinden güncel güvenlik görevlisi maaşlarına ulaşabilirsiniz.

Kamu ve Özelde 2024 Yılı Güvenlik Görevlisi Maaşları Ne Kadar? Kamu ve Özelde 2024 Yılı Güvenlik Görevlisi Maaşları Ne Kadar?

YAYIMLANACAK YENİ İLANLARDAN HABERDAR OLMAK İÇİN BURADAN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİR!

Göç İdaresi 66 İşçi ( Güvenlik, Temizlik ve Şoför ) Alımı Sona Eriyor! Göç İdaresi 66 İşçi ( Güvenlik, Temizlik ve Şoför ) Alımı Sona Eriyor!