Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü personel alımı yapıyor. Teknisyen ve Güvenlik Görevlisi kadrolarında personel alımı gerçekleştirilecek olup başvuru süreci sona ermektedir. MTA bünyesindeki eksikliği giderebilmek üzere 22 kişilik kadro ile 657 Sayılı Devlet memurları kanununa göre 4/B sözleşmeli olarak personel alımı yapılacak. 2022 yılı KPSS Puanı ile personel alımı yapılacak olup Lise, Ön Lisans mezunu alım yapılacak.

Başvuru Süreci Sona Eriyor!

Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü ( MTA ) personel alımı başvuruları devam ediyor. Henüz başvuru yapmamış olan ve şartları sağlayan adaylar için başvurular en geç 2 Haziran 2024 tarihine kadar yapılmış olması gereklidir.

Son Başvuru Tarihi: 2 Haziran 2024

Başvuru Ekranı:https://www.turkiye.gov.tr/maden-tetkik-ve-arama-kariyer-kapisi-kamu-ise-alim

Başvuru Değerlendirmesi Nasıl Yapılacak?

Başvurusu kabul edilenlerden, yazılı ve/veya sözlü sınav yapılmaksızın, 2022 KPSS (B) grubunun ilgili puan türünde en yüksek puanlı adaydan başlamak üzere yapılacak sıralama esas alınmak suretiyle ilan edilen unvanların adedi kadar asıl ve asıl aday sayısının 5 (Beş) katı kadarda yedek aday belirlenecektir.

Kontenjan Dağılımı Nedir?

  • 2 Kişi Teknisyen (Kimya) ( Merkez ),
  • 20 Kişi Koruma ve Güvenlik Görevlisi ( 2 Merkez, 1 Zonguldak, 1 Trabzon, 1 Sivas, 4 Malatya, 3 Konya, 3 Kocaeli, 2 Diyarbakır, 3 Adana,  ),

Başvuru Şartları Nedir?

Adaylar başvuru yapabilmeleri için öncelikle 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikleri sağlıyor olmaları gerekmektedir. Aynı zamanda adayların özel olarak belirtilen KPSS, Eğitim, gibi şartları sağlıyor olmaları istenecektir.

Genel Olarak " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak" şartları aranacak.

Özel Başvuru Şartları Nelerdir?

- Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak,

- Seyahat Engelli olmamak,

- Her ne sebeple olursa olsun kamu görevinden çıkartılmamış olmak,

- KPSS Şartı: 2022 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lise için KPSSP94, Ön Lisans için KPSSP93  puan türünden en az 60 puan almış olmaları gerekmektedir.

Teknisyen Alımı Özel Şartı:

  • Ortaöğretim Kurumlarının Kimya Teknolojisi Alanı ve Dallarından mezun olmak

Güvenlik Görevlisi Özel Şartı:

  • Yükseköğretim Kurumlarının herhangi bir ön lisans programından mezun olmak,
  • 18 Yaşını tamamlamış ve 30 Yaşından gün almamış olmak,
  • 5188 Sayılı ÖGG şartlarını sağlıyor olmak,
  • ÖGG Kimlik Kartına sahip olmak,
  • Vardiyalı çalışabilecek olmak,
  • 170 cm’den kısa olmamak,

İLANIN TAM METNİ BURADA

2024 Zamlı Kamu ve Sözleşmeli Teknisyen ve Tekniker Maaşları Ne Kadar? 2024 Zamlı Kamu ve Sözleşmeli Teknisyen ve Tekniker Maaşları Ne Kadar?

Kamu ve Özelde 2024 Yılı Güvenlik Görevlisi Maaşları Ne Kadar? Kamu ve Özelde 2024 Yılı Güvenlik Görevlisi Maaşları Ne Kadar?