Hastanelere, Okullara, Bankalara güvenlik görevlisi alımı başvurusu başladı. ÖGG Alımı için aranan şartlar ve kontenjan bilgilerini sizlerle paylaşıyoruz.

İŞKUR üzerinden birçok meslek grubunda alımlar devam etmekte olup adaylar hem kamu hem de özel sektör ilanlarına başvuru yaparak istedikleri alanda çalışma fırsatına kavuşabiliyor.

Buna göre aralık ayının sonuna yaklaşırken güvenlik görevlisi alımlarında da artış gözlenmiş olup Türkiye’nin farklı illerinde, farklı sektör ve kurumlarda görevlendirilmek üzere toplamda 631 güvenlik görevlisi alımı gerçekleştirileceği açıklandı.

Adayların başvuru yapabilmeleri için birtakım şartları da sağlamaları gerekmekte olup detaylar haberimizin devamında yer alıyor.

Güvenlik Görevlisi Alımı Yapılacak Alanlar ve Kontenjan Dağılımı:

İŞKUR aracılığı ile yayımlanmış olan ilanlara göre 4 farklı alanda Koruma ve Güvenlik Görevlisi alımı yapılacak. Alımlar " Şirketlere, Kurumlara, Bankalara, Hastanelere ve Okullara " gerçekleştirilecek.  Buna göre 631 Koruma ve Güvenlik Görevlisi alımları;

  • Güvenlik Görevlisi 604 Kişi, 
  • Güvenlik Görevlisi (Banka) 20 Kişi,
  • Güvenlik Görevlisi (Eğitim Kurumları) 6 Kişi,
  • Güvenlik Görevlisi (Hastane) 1 Kişi,

Başvuru İçin Adaylardan Hangi Şartlar Aranacak?

İŞKUR üzerinde Özel sektör ilanları kapsamında Güvenlik Görevlisi alımı ilanları yayımlandı. Bu yönde adaylardan başvuru şartı olarak genel ve özel şartlar aranacaktır.

Güvenlik görevlisi başvuru şartları genellikle kurumdan kuruma farklılık gösterebilir, ancak genel olarak aşağıdaki temel şartlar yaygındır:

Eğitim Durumu:

Güvenlik görevlisi olarak başvuruda bulunabilmek için genellikle en az İlkokul ve lise veya dengi bir eğitim seviyesine sahip olmanız beklenir. Bazı durumlarda, özel güvenlik eğitimi almış olmak da gerekebilir.

Yaş Sınırlamaları

 Genellikle güvenlik görevlisi başvurularında belirli bir yaş aralığı aranır. Bu aralık genellikle 18 ila 40 yaşları arasında değişebilir.

Sağlık Koşulları

Güvenlik görevlisi olarak çalışacak kişilerin genel sağlık durumlarının iyi olması beklenir. Bu, belirli bir fiziksel dayanıklılığı ve sağlığı gerektirebilir.

Suç Kaydı

Birçok ülkede ve kurumda, güvenlik görevlisi olacak kişilerden suç kaydı temiz olması beklenir. Geçmişteki suçlar, kişinin güvenlik görevlisi olarak çalışmasını engelleyebilir.

Özel Güvenlik Kimlik Kartı

Bazı bölgelerde, güvenlik görevlisi olarak çalışabilmek için özel güvenlik kimlik kartına sahip olma şartı aranabilir. Bu kart, özel güvenlik eğitimi almış ve belirli bir standartı karşılamış kişilere verilir.

İletişim Becerileri

Güvenlik görevlilerinin etkili iletişim kurma yeteneklerine sahip olmaları önemlidir. İnsanlarla iyi iletişim kurabilme, olayları doğru bir şekilde rapor edebilme ve acil durumlarla başa çıkabilme yetenekleri aranabilir.

Kamu ve Özelde 2024 Yılı Güvenlik Görevlisi Maaşları Ne Kadar? Kamu ve Özelde 2024 Yılı Güvenlik Görevlisi Maaşları Ne Kadar?

Nasıl Başvuru Yapılır?

İŞKUR üzerinden yayınlanan ilanlarda istenilen şartlar başvurulacak kadroya ve ilana göre değişiklik göstermekle birlikte en az öğrenim şartı, tecrübe şartı, kurum ile aynı ilde ikamet etme şartı, ilgili belge ve diğer alım şartlarını sağlamaları istenmektedir. Başvurular İŞKUR üzerinden online olarak yapılmakta olup  aşağıdaki ilgili ilanlara ulaşmak da mümkündür.

  • Güvenlik Görevlisi  https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx?mid=3048
  • Güvenlik Görevlisi (Banka)https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx?mid=8440
  • Güvenlik Görevlisi (Eğitim Kurumları) https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx?mid=7126
  • Güvenlik Görevlisi (Hastane)https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx?mid=7127

Kamuya Güvenlik Görevlisi Alımı Yapılacak!

Adayların merak ettiği ilanlardan biriside Kamuya Koruma ve Güvenlik Görevlisi alımı ilanları oldu. Bu kapsamda Şehir Hastanelerine, MEB, Adalet Bakanlığı ve bunlar gibi Bakanlıklara binlerce alım yapılacak.

YENİ İLANLARDAN HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİRİNİZ

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

Editör: Erhan İmamoğlu