Milli Saraylar İdaresi Personel Alımı ilanı yayımlandı. En az lise mezunu adaylar içerisinden olmak üzere 195 Koruma ve Güvenlik Görevlisi alımı gerçekleştirilecek. Yayımlanmış olan ilana göre Milli Saraylar İdaresi 657 Sayılı Devlet Memurları kanunu kapsamında istihdam edilmek üzere 4/B kapsamında sözleşmeli 195 Kamu personeli alımı başvuru şartları ve kontenjan dağılımı hakkında detayları sizlerle paylaşacağız.

Mezuniyete Göre Kontenjan Dağılımı:

Milli Saraylar İdaresi yayımladığı ilana göre Merkez Teşkilatındaki eksikliği gidermek üzere 195 Koruma ve Güvenlik görevlisi alımı yapacağını bildirdi. Bu kapsamda alımlar;

  • Lise Mezunu  35 Koruma ve Güvenlik Görevlisi,
  • Ön Lisans Mezunu 80 Koruma ve Güvenlik Görevlisi,
  • Lisans Mezunu 80 Koruma ve Güvenlik Görevlisi,

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

Milli Saraylar İdaresi personel alımı için adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunu kapsamında istihdam edilmek üzere 48. Maddesindeki şartlar aranacak. Bu kapsamda " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak " gibi şartlar aranacak.

Özel Başvuru Şartları Nedir?

Koruma ve Güvenlik Görevlisi alımı için adaylardan özel olarak, KPSS, Eğitim, Yaş ve sağlık şart aranacak.

KPSS Şartı Nedir?

2021 veya 2022 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lise için P94, Ön Lisans için P93 ve Lisans için P3 puan türünden en az 60 puan almış olmak.

Yaş Şartı:

Son Başvuru Tarihi olan 24 Temmuz 2023 tarihi ile 35 yaşını doldurmamış olmak.

Eğitim Şartı:

Lise, Ön Lisans veya Lisans mezunu programlarının herhangi birinden mezun olmuş olmak.

Sağlık Şartı: 

10/6/2004 tarihli ve 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanun’un 10 uncu maddesinde belirtiler şartlar ile “Özel Güvenlik Görevlileri Sağlık Şartları Yönetmeliği’nde belirtilen sağlık şartlarına sahip olmak,

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Milli Saraylar İdaresi personel alımları için süreç 11 Temmuz 2023 tarihi ile başlamış olup devam etmektedir. Adaylar başvurularını sadece Kariyer adresi üzerinden gerçekleştireceklerdir.

Başvuru Tarihleri: 11 - 24 Temmuz 2023

Başvuru Adresi: https://www.turkiye.gov.tr/milli-saraylar-idaresi-kariyer-kapisi-kamu-ise-alim

Editör: TE Bilisim