Milli Saraylar İdaresi personel alımı yapıyor. Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan ilan ile Milli Saraylar İdaresi toplamda 254 kişilik kadro ile sözleşmeli personel alacak. Başvuruların sona ermesi ile birlikte değerlendirme süreci başlayacak olup sonuçlar adaylarla paylaşlacak. Sonrasında ise adaylara Sözlü ve/veya Uygulamalı sınav yapılacak. 

İşin Olsa ekibi olarak bu haberimizde sizlere Milli Saraylar İdaresi Personel Alımı, Başvuru Süreci, Değerlendirme süreci ve sınav bilgilerini aktaracağız.

254 Sözleşmeli Personel Alımı Kontenjanları Nedir?

Milli Saraylar İdaresi bünyesindeki eksikliği gidermek üzere Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu adaylar içerisinden 254 personel alınacak. Mezuniyete Göre kontenjan dağılımı ise;

Lise Mezunu: 35 Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 5 İmam Hatip (Mukaddes Emanetler Hafızı), 34 Destek Personeli (Temizlik Görevlisi)

Ön Lisans Mezunu: 80 Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 5 İmam Hatip (Mukaddes Emanetler Hafızı)

Lisans Mezunu: 2 Büro Personeli, 10 Müze Görevlisi, 80 Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 5 İmam Hatip (Mukaddes Emanetler Hafızı), 

Başvurular Sona Eriyor!

Milli Saraylar İdaresi personel alımı başvurusu 11 Temmuz 2023 tarihi ile başlamıştı. Henüz başvuru yapmamış olan adaylar için artık son günler. Bu kapsamda başvuru yapacak adaylar aşağıdaki bilgileri kullanabilecekler.

Son Başvuru Tarihi: 24 Temmuz 2023

Başvuru Adresi: https://www.turkiye.gov.tr/milli-saraylar-idaresi-kariyer-kapisi-kamu-ise-alim

İLGİLİ HABER: https://www.isinolsa.com/sozlesmeli-personel-alimi/milli-saraylar-254-sozlesmeli-personel-alimi-ilani-lise-on-lisans-h44735.html

Başvuru Değerlendirmesi Nasıl Yapılıyor!

Milli Saraylar İdaresi 254 sözleşmeli personel alımı KPSS Puanı ile yapılıyor. Bu kapsamda 2021 veya 2022 yıllarında yapılan KPSS'den Lise için P94, Ön Lisans için P93 ve Lisans için P3 puan türü kullanılarak değerlendirme yapılacaktır. Bu yönde değerlendirmeler her pozisyon için farklı şekilde yapılacak olup aynı zamanda adaylara sözlü veya/ve yazılı sınav yapılacaktır.

Başvurular Milli Saraylar İdaresi tarafından kabul edildikten sonra adaylara duyuru yapılcaktır.

Müze Görevlisi, Büro Personeli ile Koruma ve Güvenlik Görevlisi pozisyonları için: KPSS + Sözlü sınava tabi tutulacak. KPSS puan sıralamasına göre en yüksek puana sahip adaydan başlanarak, her unvan için ayrı ayrı olmak üzere alınacak personel sayısının 4 katı kadar aday sözlü sınavına çağrılacaktır. Son adayla aynı puana sahip adayların tamamı sınava çağrılacaktır.

İmam Hatip (Mukaddes Emanetler Hafızı) ve Destek Personeli (Temizlik) pozisyonları için: KPSS + Uygulamalı Sınav + Sözlü sınava tabi tutulacak - KPSS puan sıralamasına göre en yüksek puana sahip adaydan başlanarak, her unvan için ayrı ayrı olmak üzere alınacak personel sayısının 8 katı kadar aday uygulamalı sınava çağrılacaktır. Uygulamalı sınavda başarılı olanlar arasından, en yüksek puana sahip adaydan başlanarak sıralanması sonucunda, alınacak kadro sayısının 4 katı kadar aday sözlü sınava çağrılacaktır.

Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Milli Saraylar İdaresi 254 Sözleşmeli personel alımı için Başvurular 24 Temmuz 2023 tarihi itibari ile sona erecek olup sonuçlar beklenmektedir. Daha önce yapılan alımları göz önüne alacak olursak sonuçların en geç 10 Temmuz 2023 tarihine kadar açıklanması beklenmektedir.

SONUÇLARDAN ANINDA HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİREBİLİRSİNİZ.

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA