Milli Saraylar İdaresi sözleşmeli personel alımı ilanı yayımladı. Az Önce gelmiş olan Personel Alımı ilanına göre Milli Saraylar İdaresi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Bu kapsamda alımlar 657 Sayılı DMK kapsamında 4/B sözleşmeli yapılacak olup Kurumun Merkez Teşkilatına ( İstanbul ) 254 Sözleşmeli personel alımı yapılacak.

İşin Olsa ekibi olarak başvuru şartları ve mezuniyete göre kontenjan dağılımını sizlerle paylaşıyoruz.

Mezuniyete Göre Personel Alımı Yapılacak Kontenjanlar Hangileridir?

Milli Saraylar İdaresi Bünyesine 254 kişilik kadro ile farklı kadrolarda olmak üzere Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu personel alımı yapılacak. Buna göre alımlar;

Lise Mezunu: 35 Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 5 İmam Hatip (Mukaddes Emanetler Hafızı), 34 Destek Personeli (Temizlik Görevlisi)

Ön Lisans Mezunu: 80 Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 5 İmam Hatip (Mukaddes Emanetler Hafızı)

Lisans Mezunu: 2 Büro Personeli, 10 Müze Görevlisi, 80 Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 5 İmam Hatip (Mukaddes Emanetler Hafızı), 

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

Milli Saraylar İdaresi personel alımı için adaylardan genel olarak, 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Bu kapsamda " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak " gibi şartlar aranacaktır.

KPSS Şartı Olacak Mı?

Söz konusu sözleşmeli personel alımlarında adaylardan KPSS Şartı talep edilecektir. Buna göre adayların 2021 ( Lisans ) veya 2022 yılında yapılmış olan Kamu Personeli seçme Sınavından Lise için P94, Ön Lisans için P93 ve Lisans için P3 puan türünden en az 60 puan almış olmaları gerekmektedir.

Yaş Şartı Olacak Mı?

Adaylardan yaş şartı da aranacak. Son Başvuru tarihi itibari ile 35 yaşını doldurmamış olmaları gereklidir. Ancak İmam Hatip (Mukaddes Emanetler Hafızı) pozisyonu için 40 yaşını doldurmamış olmak gereklidir.

Büro Personeli Alımı Şartları Nedir?

Üniversitelerin Siyasal Bilgiler, Kamu Yönetimi, İşletme, İktisat, İktisadi ve İdari Bilimler, Maliye, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, İnsan Kaynakları Yönetimi, Personel Yönetimi, Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Bilgi ve Belge Yönetimi fakülte veya lisans bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurtdışındaki Yükseköğretim Kurumlarından mezun olmak

Koruma ve Güvenlik Görevlisi Alımı Şartları:

Herhangi bir Lise, Ön Lisans veya Lisans bölümünden mezunu olmak.

Müze Görevlisi Alımı Şartları:

Sanat Tarihi, Tarih, Dünya Tarihi, Eskiçağ Tarihi, Genel Türk Tarihi, Ortaçağ Tarihi, Türk Memleketleri Tarihi, Türkiye Cumhuriyeti Tarihi, Yakın Çağ Tarihi, Yeni Çağ Tarihi, Türk Halkbilimi, Arkeoloji, Klasik Arkeoloji, Tarih Öncesi Arkeolojisi, Prehistorya, Protohistorya ve Önasya Arkeolojisi, Protohistorya, Arkeoloji ve Sanat Tarihi, Türk İslam Arkeolojisi, Arkeoloji ve Etnoloji, Müzecilik, Müzecilik ve Eski Eserleri Koruma, İletişim, İletişim Bilimleri, Halkla İlişkiler, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık, Reklamcılık ve Halkla İlişkiler lisans bölümlerinden birinden mezun olmak.

Destek Personeli Alımı Şartları:

Ortaöğretim mezunu olmak.

İmam Hatip (Mukaddes Emanetler Hafızı) Alımı Şartları: 

Lise için - Anadolu İmam Hatip Lisesi, İmam Hatip Lisesi ya da bunlara denkliği Milli Eğitim Bakanlığınca kabul edilmiş yurtdışındaki Ortaöğretim Kurumlarından mezun olmak.

Ön Lisans İçin - Üniversitelerin İlahiyat ön lisans bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurtdışındaki Yükseköğretim Kurumlarından mezun olmak.

Lisans İçin - Üniversitelerin İlahiyat fakülte veya lisans bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurtdışındaki Yükseköğretim Kurumlarından mezun olmak.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Milli Saraylar İdaresi personel alımı başvurusu başladı. İlanın yayımlanması ile birlikte başlamış olan başvurular en geç 13 gün devam edecektir. Bu kapsamda adaylar başvurularını sadece kariyer adresi üzerinden gerçekleştireceklerdir.

Başvuru Tarihleri: 11 - 24 Temmuz 2023

Başvuru Adresi: https://www.turkiye.gov.tr/milli-saraylar-idaresi-kariyer-kapisi-kamu-ise-alim

İLANIN TAM METNİ