Meteoroloji Genel Müdürlüğü Sözleşmeli personel alımı için geçtiğimiz günlerde ilan yayımlamıştı. Söz konusu yayımlanan ilana göre Meteoroloji Genel Müdürlüğü bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 78 sözleşmeli personel alımı yapılacağını bildirmişti. Adaylar başvuru sonuçlarını uzun zamandır bekliyor. Az Önce gelmiş olan duyuru ile ise başvuru sonuçları açıklanmıştır.

78 Sözleşmeli Personel Alımı Kontenjanları Nelerdir?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü ( MGM ) toplamda 42 farklı şehirde istihdam edilmek üzere farklı alanlarda Sözleşmeli personel alıyor. Bu kapsamda alımlar;

  • 4 sözleşmeli Mühendis,
  • 1 sözleşmeli Büro Personeli,
  • 59 adet Temizlik Görevlisi,
  • 2 adet Şoför,
  • 12 sözleşmeli Koruma ve Güvenlik Görevlisi (Silahlı),

İLANIN DETAYLARI BURADA

Başvuru Değerlendirmesi Nasıl yapıldı?

Başvuruda bulunan adaylar başvuruların nasıl değerlendirileceğini bilmek istiyor. Bu kapsamda KPSS Puanı ile yapılan başvurular sadece KPSS Puan sırasına göre yapılacak değerlendirme ile belirlenecektir. Bu kapsamda başvurularda şehir ve kontenjan ele alınarak yapılacak sıralama ile en yüksek puandan en düşük puana kadar yapılacak sıralama ile adaylar belirlenecek olup herhangi bir Yazılı veya sözlü sınav yapılmayacaktır.

KPSS'de yüksek puan almak, ilanda yer alan sözleşmeli pozisyona yerleştirmede tek başına hak kazandırmaz. Pozisyon için belirtilen genel ve özel şartlara sahip olmayan adaylar değerlendirmeye alınmayacaktır. Yanlış, yanıltıcı veya yalan beyanda bulunanlar ile bilgilerindeki tutarsızlıklar yüzünden değerlendirmeye alınmayan adaylar bu durumdan dolayı bir hak iddia edemeyecektir.

Yerleştirme Sonuçları Açıklandı!

MGM den az önce gelen duyuru ile yerleştirme sonuçları duyurudu. Adaylar yerleştirme sonuçlarına aşağıdaki bağlantı üzerinden ulaşabilecekler.

BAŞVURU SONUÇ SORGULAMA: https://kariyerkapisi.cbiko.gov.tr/

Taban KPSS Puanı Kaç Olacak?

Koruma ve Güvenlik Görevlisi Taban Puan: 78,27

Mühendis Taban Puan: 67,65

Şoför Taban Puan: 70,896

Temizlik Görevlisi Taban Puan:: 84,13

Büro Görevlisinde 100 Tam Puan İl Atama!

Büro görevlisi almında 100 Tam puan ile yerleştirme olmuşturç Yerleşen arkadaşımızı tebrik ediyoruz.

Adaylardan İstenen Belgeler ve Teslim Süresi:

MGM birimlerine yerleşen adayların aşağıda belirtilen belgeleri 14/07/2023 Cuma günü mesai saati bitimine (saat 18:00) kadar Genel Müdürlüğümüz Personel Dairesi Başkanlığına şahsen başvurmaları veya posta (iadeli taahhütlü veya kargo) ile aşağıda belirtilen adrese göndermeleri gerekmektedir. Posta yolu ile gönderilen evrakların başvuru tarihi bitimine kadar Genel Müdürlüğümüze ulaşması gerekmekte olup postadaki gecikmelerden Kurumumuz sorumlu olmayacaktır. Adaylara ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

GELİŞMELERDEN HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİRİNİZ.

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA