Malatya Turgut Özal Üniversitesi personel alımı ilanı yayımladı. Gazetede 19 Şubat 2024 tarihi ile yayımlanmış olan personel alımı ilanına göre Malatya Turgut Özal Üniversitesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı kadrolarda ve niteliklerde olmak üzere 54 Sözleşmeli Personel alımı yapacak. Alımlar Kadın / Erkek adaylardan gerçekleştirilecek olup 657 Sayılı Devlet Memurları kanunu kapsamında istihdam edilmek üzere 4/B fırkasına göre sözleşmeli personel alınacak. 

Üniversite Başvurusu Sona Eriyor!

Malatya Turgut Özal Üniversitesi personel alımı başvurusu sona eriyor. Adaylar başvurularına ilanın yayımlanması ile birlikte başvurusu başlamış olup en geç 4 Mart 2024 tarihine kadar başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. 

Başvurular sadece " Boran Mahallesi Kirkgöz Caddesi No: 82B (Adres Kodu:-3712025703-) Battalgazi/MALATYA " adresine istenen belgelerle gerçekleştirilecektir.  Aşağıdan haber devamından istenen belgelere ulaşabilirsiniz.

Başvuru Değerlendirmesi Nasıl Yapılacak?

Başvurular KPSS Puanı ile yapıldığından adayların başvuruları sadece KPSS puanına göre sıralanacaktır. En yüksek puandan en düşük puana kadar yaplan sıralama ile yapılacaktır.

Sonuçlar Ne Zaman Açıklanacak?

Başvuruların 4 Mart 2024 tarihi ile sona ermesinden sonra en geç 20 Mart 2024 tarihine kadar sonuçların açıklanması gereklidir.

Mezuniyete Göre Kontenjan Dağılımı Nedir?

Lise Mezunu: 8 Temizlik Personeli, 3 Destek Personeli, 6 Teknisyen, 

Ön Lisans Mezunu: 1 Büro Personeli, 6 Destek Personeli (Bahçe Bakım), 1 Aşçı, 3 Şoför, 4 Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 4 Tekniker, 

Lisans Mezunu: 14 Büro Personeli, 2 Mühendis, 1 Programcı

Başvuru İçin Adaylardan Hangi Şartlar Aranacak?

Malatya Turgut Özal Üniversitesi personel alımı için 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Bu kapsamda genel olarak " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak" gibi şartlar aranacak.

Yaş Şartı Kaç?

Malatya Turgut Özal Üniversitesi sözleşmeli personel alımında yaş şartı aranacak. Diğer Üniversite personel alımlarında genelde 35 yaş şartı aranıyorken Malatya Turgut Özal Üniversitesi 40 yaşını doldurmamış olmak şartı arayacak.

KPSS Şartı Nedir?

Adayların 2022 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lise için P94, Ön Lisans için P93 ve Lisans için P3 puan türünden en az 60 veya 70 puan almış olmaları gerekmektedir.

Kontenjana Göre Özel Nitelikler Nelerdir?

        

                                 

Başvuru Belgeleri Nedir?

 • 2 Adet Fotoğraf,
 • Sözleşmeli Personel Başvuru Formu (https://personel.ozal.edu.tr/) adresinden temin edilecektir.)
 • Mezuniyet Belgesi, (e-Devlet üzerinden alınan belgeler de kabul edilmektedir.)
 • Kimlik Fotokopisi,
 • Adli Sicil Kaydı, (e-Devlet üzerinden alınan belgeler de kabul edilmektedir.),
 • Askerlik Durum Belgesi, (e-Devlet üzerinden alınan belgeler de kabul edilmektedir.),
 • Geçerlilik süresi dolmamış 2022 KPSS (B) grubu sınav sonuç belgesi,
 • Güvenlik personeli için geçerli özel güvenlik görevlisi kimlik kartı sureti.
 • Özel Koşul Belgesi
 • Yabancı dil şartı istenen kadrolar için dil sınav sonucu
 • Ehliyet istenilen pozisyon için sürücü belgesi,
 • Tecrübe istenilen pozisyonlar için meslek kodunu gösterir SGK hizmet dökümü başvuru formuna eklenecektir. SGK Hizmet Dökümü’nde e-Devletten alınan karekodlu belgeler kabul edilecektir. SGK Hizmet Dökümü’nde yer alan meslek kodu ile tecrübe istenilen pozisyonun uyumlu olması şarttır.
 • Başvuru süresi içerisinde alınmış olması kaydıyla güvenlik görevlisi pozisyonları için beden kitle endeksini gösterir belgenin aslı (resmi sağlık kuruluşlarından/merkezlerinden başvuru süresi içerisinde alınan belgede boy uzunluğu ve kilo bilgileri açıkça belirtilmiş olacaktır.)
 • Sağlık Kurulu Raporu (Başvuru esnasında istenmeyecek olup sınav süreci neticesinde atanmaya hak kazanan adaylardan istenecektir. Sağlık Kurulu Raporunun tam teşekküllü hastaneden alınması ve kurulda Psikiyatri doktorunun yer alması gerekmektedir.)
 • Sözleşmeli Personel Başvuru Kontrol Formu (https://personel.ozal.edu.tr/) adresinden temin edilecektir.) (İlgili formda yer alan “Başvuru Sahibi” sütunu başvuru yapan kişi tarafından doldurulup imzalanacaktır. Diğer sütunlar Üniversitemiz tarafından başvuru almaya yetkili personel tarafından doldurulup imzalanacaktır.)

İLANIN TAM METNİ