Kültür ve Turizm Bakanlığı personel alımı yapacak. Bakanlık bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere Türkiye Geneli farklı şehirlerde olmak üzere 232 temizlik görevlisi alımı gerçekleştirilecek. 

Alımlar 657 Sayılı Devlet Memurları kanunu kapsamında sözleşmeli olarak 4/B personel almı gerçekleştirilecek. Ayrıca Mülakatsız personel alımı yapılacak olup İşin Olsa ekibi olarak Temizlik Görevlisi alımı hakkında tüm detayları sizlerle paylaşacağız.

Başvurular Sona Eriyor!

Bakanlık temizlik görevlisi alımı başvurusu sona eriyor. 25 Ocak 2024 tarihi ile başlamış olan Kültür ve Turizm Bakanlığı personel alımı için en geç 8 Şubat 2024 tarihine kadar başvuruların yapılmış olması gerekmektedir.

Başvuru Adresi: https://www.turkiye.gov.tr/kultur-ve-turizm-kariyer-kapisi-is-alim

Başvuru Değerlendirmesi Nasıl Yapılacak?

Söz konusu olan Kültür ve Turizm Bakanlığı Temizlik Görevlisi alımı başvurusu KPSS Puanı ile alınmakta olup adayların puanı ele alınarak en yüksek puanda en düşük Puana kadar yapılacak değerlendirme ile adaylar belirlenecek.

Başvurular Taban 60 KPSS Puanı kullanılmakta olup yerleştirmelerde ise en düşük 65 KPSS puanı ile atama beklenmektedir.

Sonuçlar Ne Zaman Açıklanacak?

Başurusu 8 Şubat 2024 tarihi ile sona erecek olan Bakanlık Temizlik Görevlisi alımı için en geç Şubat sonuna kadar sonuçların açıklanması beklenmektedir.

Kontenjan Detayları Nedir?

Kültür ve Turizm Bakanlığı toplamda 232 Temizlik Görevlisi alımı yapılacak olup alımlar Kadın Erkek adaylar içerisinden gerçekleştirilecek. Buna göre;

  • 184 Erkek,
  • 48 Kadın,

olmak üzere temizlik görevlisi alınacak.

Kimler Başvuru Yapabilecek?

Bakanlığın Temizlik Görevlisi alımı ilanına başvurular için genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Bu kapsamda özel olarak ise,

  • 2022 yılında yapılmış olan KPSS'den Lise için P94 puan türünden en az 60 puan almış olmak,
  • Temizlik görevini yapmasına engel olabilecek hastalık ve benzeri durumu bulunmamak,
  • En az fiilen 90 gün Temizlik hizmetinde çalıştığını belgelemek, (e-Devletten alınacak meslek kodunu gösterir barkodlu SGK Hizmet dökümü)
  • Son başvuru tarihi itibarıyla 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış olmak,
  • Lise ve dengi okul mezunu olmak,

İLANIN TAM METNİ AŞAĞIDAKİ BAĞLANTIDA

Kültür Bakanlığı 1629 Sözleşmeli Personel Alımı Başvuru Sonuçları ve Taban KPSS? Kültür Bakanlığı 1629 Sözleşmeli Personel Alımı Başvuru Sonuçları ve Taban KPSS?

Temizlik Görevlisi Maaşları Ne Kadar?

Herkesin merak ettiği Temizlik görevlisi için lie mezunu maaşları belli oldu. 2024 yılı Temizlik görevlisi maaşlarına aşağıdaki bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.

2024 Kamuda Çalışan Temizlik Görevlisi Maaşları 2024 Kamuda Çalışan Temizlik Görevlisi Maaşları

GELİŞMELERDEN HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİR

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA