ÖSYM KPSS 2024/6 tercih kılavuzu ile Milli Eğitim Bakanlığı bünyesine 42 sözleşmeli personel alımı gerçekleştirecek. Alım yapılacak kontenjanlar ve başvruru tercih süreci sona eriyor. Peki alım yapılacak kontenjanlar nelerdir? Kimler başvuru yapabilecek? KPSS Puan Şartı nedir?

Tercih Süreci Sona Eriyor!

ÖSYM aracılığı ile 3 Temmuz 2024 tarihi ile gelmiş olan duyuruya göre KPSS 2024/6 için tercihler sona eriyor. 3 Temmuz 2024 tarihi ile başlamış olan tercihler en geç 9 Temmuz 2024 tarihine kadar yapılmış olması gerekmektedir. Adaylar tercihlerini sadece ÖSYM üzerinden gerçekleştireceklerdir. Tercih kılavuzu ve kontenjan bilgisi haberin devamında.

MEB SÖzlşemeli Personel Alımı Kontenjan Dağılımı Nedir?

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesindeki eksikliği gidermek üzere yayımladığı KPSS 2024/6 tercih kılavuzu ile bünyesine toplamda 42 Sözleşmeli personel alımı yapacak. Söz konusu alımlar Lise ve Ön Lisans mezunu adaylar içerisinden 42 personel alımı yapılacaktır.

Lise Mezunu Memur Alımı Kontenjanları:

  • 5 Koruma ve Güvenlik Görevlisi (Silahlı),
  • 4 Destek Personeli (Şoför),
  • 14 Destek Personeli (Temizlik Görevlisi),

Ön Lisans Mezunu Memur Alımı Kontenjanları:

  • 17 Büro Personeli,
  • 2 Diğer Teknik Hizmet Personeli,

Başvuru İçin Adaylardan Hangi Şartlar Aranacak?

Adaylardan başvuru için genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartları sağlıyor olmak gereklidir. Buna göre adayların " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak " gibi şartlar aranacaktır.

KPSS Şartı Nedir?

Adayların, tercih edebilmeleri için 2022 yılı KPSS Puanına ihtiyacı vardır. Bu kapsamda Ön Lisans için P93 ve Lisabs için P3 puan türünden puan almış olmak gereklidir.

ÖSYM KPSS 2024/6 Tercih Kılavuzu:

ÖSYM üzerinde 3 Temmuz 2024 tarihi ile gelen duyuru ile " KPSS-2024/6: Millî Eğitim Bakanlığının Sözleşmeli Personel Pozisyonlarına Yerleştirme Yapmak İçin Adaylardan Tercih Alınması " kapsamında kılavuz yayımlanmştı.

TERCİH KILAVUZU BURADA

ANAŞMALI BANKALAR VE TERCİH ÜCRETİ BURADA