Türkiye Taşkömürü Kurumu ( TTK ) 30 Nitelikli Personel Alım İlanı Yayımlandı!

Resmi Gazete'nin 19 Ekim 2019 tarihli yayımında ilan edilen personel alımı ilanına göre Türkiye Taşkömürü Kurumu 30 personel alımı yapacak. Şartlar ve kadrolar?

Türkiye Taşkömürü Kurumu ( TTK ) 30 Nitelikli Personel Alım İlanı Yayımlandı!

Türkiye Taşkömürü Kurumu bünyesindeki personel eksikliğini karşılamak üzere farklı pozisyonlardan oluşan 30 personel kadrosu ile alım yapacağını belirtti. Resmi Gazete'de 19 Ekim 2019 tarihli yayımlanmış olan ilana göre Zonguldak ilinde 30 işçi personel alımı yapılacak. Şartlar nedir? Alım yapılacak kadrolar nedir? İşin Olsa ekibi olarak ilgili ilan hakkında detayları sizlerle paylaşacağız.

HANGİ KADROLARDA ALIM YAPILACAK?

Türkiye Taşkömürü Kurumu 6 farklı kadro ile bünyesine 30 personel alımı yapacak. Yayımlanan ilana göre Türkiye Taşkömürü Kurumu 12 Dökümcü, 4 kaynak İşçisi, 2 Mekanizasyon ve Pres İşçisi, 8 talaşlı İmalat İşçisi, 1 Ağaç İşleri İşçisi ve 3 Kalite Kontrol İşçisi alımı yapılacağ ilan edildi.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Türkiye Taşkömürü Kurumu 30 kamu personeli alımı ilanına başvuru yapacak adaylardan aşağıdaki şartlar aranacak.

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • Meslek Lisesi Mezunu olmak,
  • Kamu haklarından mahrum olmamak,
  • Görevini yerine getirmesine engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, 
  • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak,
  • Alımlar Zonguldak ilind eyapılacağı için Zonguldak ilinde ikamet ediyor olmak,
  • Erkek adaylar için Askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak,

gibi nitelikler aranacak olup ayrıca adaylardan özel olarak aşağdaki şartlar aranacaktır.

DÖKÜMCÜ: Meslek Liselerinin, Endüstriyel Döküm, METALURJİ- (Döküm (metal), İzabe) dalından veya METALURJİ TEKNOLOJİSİ alanı bölümünden mezun olmak.

KAYNAK İŞÇİSİ: Meslek Liselerinin, Kaynakçılık, Metal İşleri bölümünden veya METAL TEKNOLOJİSİ'nin Kaynakçılık dalından mezun olmak.

MEKANİZASYON VE PRES İŞÇİSİ: Meslek Liselerinin, Makine, Tesviye veya MAKİNE TEKNOLOJİSİ (Endüstriyel Kalıpçılık, Kalıp, Makine Bakım Onarımcısı), METAL TEKNOLOJİSİ - (Isıl İşlemciliği, Çelik yapılandırma ve Metal Doğrama), bölümünden mezun olmak.

TALAŞLI İMALAT İŞÇİSİ: Meslek Liselerinin, Tesviye, Torna-Tesviye, Bilgisayarlı Nümerik Kontrol (CNC) Torna, Bilgisayarlı Makine İmalatçılığı veya Bilgisayar Destekli Üretim bölümünden mezun olmak.

AĞAÇ İŞLERİ İŞÇİSİ: Meslek Liselerini, Ağaç İşleri, Mobilya ve Dekorasyon, Ahşap Teknolojisi alanı, Mobilya ve İç Mekan Tasarım alanı bölümünden mezun olmak.

KALİTE KONTROL İŞÇİSİ: Meslek Liselerinin, Tesviye, Torna-Tesviye, Makine Bakım Onarım, Bilgisayarlı Nümerik Kontrol (CNC) Torna, Bilgisayarlı Makine İmalatçılığı veya Bilgisayar Destekli Üretim bölümünden mezun olmak.

BAŞVURULAR İŞKUR ÜZERİNDEN!

Söz konusu ilan Resmi Gazete'de yayımlandı ancak başvurular Türkiye İş Kurumu üzerinden yapılacaktır. Bu kapsamda başvuru yapacak adaylar başvurularına İlanın İŞKUR üzerinde 21 Ekim 2019 tarihinde yayımlanması ile birlikte başlayacak olup adaylara başvuru için 5 günlük süre verilecektir. Bu kapsamda adaylar başvurularını en geç 25 Ekim 2019 tarihine kadar gerçekleştirmek zorundadırlar.

Resmi Gazete tarafından yayımlanmış olan ilanın tam metnine buradan ulaşabilirsiniz.

YORUM EKLE