İçişleri Bakanlığı personel alımı hakkında duyuru geldi. Geçtiğimiz günlerde başvurusu alınaran sonuçları duyurulan İçişleri Bakanlığı 1608 sözlşemeli personel alımı hakkında duyuru gelerek Sözlü sınava katılacak adaylar, tarih, yeri ve saati açıklandı. Adayların beklediği duyuru Son dakika olarak Bakanlığın resmi internet adresi üzerinde duyuruldu.

Sözlü Sınav Tarih ve Yeri Açıklandı!

Bakanlık tarafından 1608 Sözleşmeli personel alımı başvuruları 22-26 Nisan 2024 tarihleri arasında e-Devlet üzerinden elektronik ortamda alınmıştı ve SOnuçları 8 Mayıs 2024 tarihinde açıklanmasından sonra Szlü sınav duyurusu bekleyen adaylara MÜJDE. 

17 Mayıs 2024 tarihi ile gelmiş olan duyuruya göre Bakanlık sözlü sınav tarih ve yer iaçıklandı.

Sorgulama Ekranı Açıldı!

Sözlü sınava katılmaya hak kazanan adaylar; sözlü sınav tarih/saat/yer bilgisini 17 Mayıs 2024 tarihinde e-Devlet üzerinden “İçişleri Bakanlığı/e-Devlet Kapısı Üzerinden Sunulan Hizmetler” başlığı altında yer alan “İçişleri Bakanlığı Aday Profil Bilgileri Düzenleme ve Sınav Başvuru” linki aracılığı ile açılan uygulamadaki “Başvurularım” sekmesinden takip edebileceklerdir. Sınav ile ilgili bilgilendirmeler için adaylara ayrıca herhangi bir yazılı bildirim yapılmayacaktır.

Sözlü Sınava Girecek Adaylara Uyarı!

Adayların sözlü sınav saatinden en az yarım saat önce sınava girecekleri yerde hazır bulunmaları ve onaylı kimlik belgelerinden (T.C. kimlik kartı, nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya geçerlilik süresi bitmemiş pasaport) herhangi birini yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Söz konusu belgeleri ibraz edemeyen adaylar sınava alınmayacak olup, bu adaylar konu ile ilgili olarak herhangi bir hak talebinde bulunamayacaklardır.

Bakanlığımız web sayfasında yayımlanan duyurular ile e-Devlet üzerinden “Başvurularım” sekmesinde durum bilgisinin takip edilmemesi nedeniyle oluşabilecek hak kayıplarından adayların kendileri sorumlu olacaktır.

8 İl Gruvunda Sınav Yapılacak!

Içişleri Bakanlığı Sözlü Sınav

SONUÇLARI AÇIKLANAN ADAYLAR İNSTAGRAMDA! TIKLA SENDE KATIL

GELİŞMELER İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMALARI AŞAĞIDA ÜCRETSİZDİR.

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA