İçişleri Bakanlığı personel alımı yapacak. Az Önce Bakanlıktan gelen duyuruya göre İçişleri Bakanlığı bünyesine 335 personel alımı yapacak olup başvuru süreci başlamıştır. Bu kapsamda İçişleri Bakanlığı 657 sayılı devlet memurları kanunun 4/B fıkrasına göre sözleşmeli personel alımı yapacak. Alımlar Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu adaylar içerisinden yapılacak.

Peki İçişleri Bakanlığı Perosnel Alımı başvurusu nasıl yapılacak? Adaylardan aranan şartlar nelerdir?

Başvuru Yapılacak Kadrolar Nelerdir?

İçişleri Bakanlığı Merkez ve Taşra Teşkilatına olmak üzere 335 sözleşmeli personel alımı yapılacak.

Merkez Teşkilatı: 1 Arşiv Uzmanı, 5 Avukat, 2 Psikolog, 1 Harita Teknikeri, 1 Grafiker,  1 Mütercim Tercüman, 13 Büro personeli, 2 Detsek Personeli ( Teöizlik ), 9 Mühendis,

Taşra Teşkilatı: 156 Büro personeli, 117 Çağrı Karşılama Personeli, 1 Avukat 1 Arşiv Uzmanı, 3 Bilgisayar Mühendisi, 4 Elektrik Elektronik Mühendisi, 2 Elektrik Elektronik Teknikeri, 16 Destek Personeli ( Temizlik ),

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

İçişleri Bakanlığı personel alımı için adaylardan genel olarak 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Bu kapsamda özel olarak ise, Mesleki nitelikler, KPSS şartları aranacak. 

KPSS Şartı olarak 2022 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lise için P94, Ön Lisans için P93 ve Lisans için p3 puan türünden en az 60 puan almış olmak şartı aranacaktır. Diğer özel niteliklere aşağıdaki bağlantıyı kullanarak ulaşabilirsiniz.

Başvuru Süreci Başladı!

İçişleri Bakanlığı personel alımı başvurusu az önce başladı. Bu kapsamda Bakanlık yayımladığı ilana göre başvuru süreci Bugün ( 11 Nisan 2023 ) itibari ile başlamış olup en geç 15 Nisan 2023 tarihine kadar gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Başvuruda bulunmak isteyen adaylar başvurularını Bakanlık www.icisleri.gov.tr adresli internet sitesindeki “Duyurular” bölümünde yayımlanacak olan “İçişleri Bakanlığı Aday Profil Bilgileri Düzenleme ve Sınav Başvuru” linki aracılığıyla e-Devlet üzerinden elektronik ortamda alınacaktır.

İLANIN TAM METNİ VE BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI