22. Dönem POMEM 10 Bin Polis Alımı Başvuruları Sürüyor!

Emniyet Genel Müdürlüğü 22. dönem Polis Meslek Eğitim Merkezi POMEM 10 bin polis alımı başvuruları sürüyor. Peki adaylar müracaatlarını nasıl yapabilecek?

22. Dönem POMEM 10 Bin Polis Alımı Başvuruları Sürüyor!

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü her sene ihtiyaçlarına göre çok sayıda polis öğrencisi alımı gerçekleştirmeye devam etmektedir. Bu senede yüklü alımların yapılması beklenirken sonunda geçtiğimiz hafta kamuoyuna resmi ilan yayımlandı.

Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı aracılığı ile yapılan duyuru da 22. dönem Polis Meslek Eğitim Merkezi 10 bin polis alımı yapıldığı öğrenildi. Buna göre başvurular 12 Mart 2018 tarihi itibari ile başladı ve adayların son başvurularını 23 Mart 2018 tarihine kadar gerçekleştirmesi gerekmektedir. Peki nasıl başvuru yapılır, başvuruda aranan şartlar nelerdir? İşin Olsa ekibi olarak 10 bin polis alımına ilişkin tüm bilgileri veriyoruz.

ARANACAK ŞARTLAR NEDİR?

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü 22. dönem Polis Meslek Eğitim Merkezi POMEM 10 bin polis alım başvuruları başladı. Peki aranacak şartlar nedir? Buna göre Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, sağlık sorunu olmamak, fiziğinde kusuru olmamak, en az ön lisans mezunu olmak, KPSS'ye girmiş olmak, ön lisans KPSS'sinden en az 70 ile üzeri veya lisans KPSS'sinden en az 60 ile üzeri puan almış olmak, silah taşımaya engeli olmamak, madde kullanıcısı olmamak, kamu haklarından mahrum olmamak gibi şartlara adayların sahip olması gerekmektedir. Peki başvurular nasıl yapılacak?

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

22. dönem Polis Meslek Eğitim Merkezi POMEM'e 10 bin polis alımı başvuruları 12 Mart tarihinde başladı ve başvurular 30 Mart 2018 (dahil) tarihine kadar devam edecektir. Müracaatlar Polis Akademisi Başkanlığı aracılığı ile yapılacak olup net bir şekilde bilgi almak isteyen adaylarımızın hemen aşağıdaki www.isinolsa.com ekibimiz tarafından oluşturulan haber aracılığı ile istediği bilgileri öğrenebilir.

BAŞVURU DETAYLARI BURADA

Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2018, 23:03
YORUM EKLE
YORUMLAR
İbrahim
İbrahim - 6 yıl Önce

Ben lise mezunuyum kpss ortaöğretimde 73 puan aldım başvuru yapabilir miyim yardimci olursaniz sevinirim

esra
esra - 6 yıl Önce

Yukarda ki yazıyı okumuyomusunuz yazan şeyleri sorup duruyosunuz

Tt
Tt - 6 yıl Önce

Kardeş gerizekalı mısın sen ön lisans lisans puani diyor gelmiş ortaöğretim olur mu diyor

Ali
Ali - 6 yıl Önce

Arkadaslar benim askerlik tecilim haziranda bitiyor basvurmamda bir problem olmaz degilmi ilanda askerlikle ilisigi bulunmamak yaziyor

Zeynep aydın
Zeynep aydın - 6 yıl Önce

Polislik için muracati

can
can - 6 yıl Önce

ulan lise sınav şartı olmasın bee çok saçma o kadar uyanık gençlerimiz var 19.donemde aldınız bundada yapın işte 19.donemde lise sondaydım başvuramadım yetkililere sesleniyorum sesimizi duyun

Furkan
Furkan - 6 yıl Önce

Merhabalar Ben önlisans mezunuyum 2017 de mezun oldum 2016 ve 2017 yılında KPSS’ye girerken orta öğretim olarak girdim ve 65 puan aldım 22. dönem polislık alimlarina kayıt yaptırabilirmiyim ?

Esmer
Esmer - 6 yıl Önce

Yaş sınırı kaç