Gençlik ve Spor Bakanlığı personel alımı yapacak. Geçtiğimiz gün yayımlanmış olan personel alımı ilanına göre Gençlik ve Spor Bakanlığı ( GSB ) bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı kadrolarda 11 bin 355 personel alımı yapacak. Söz konusu müjde sonrası adaylar başvuruların başlamasını bekliyordu. Bu kapsamda Başvuru süreci Bugün başlamış olup şartları sağlayan adaylar başvuru yapabilecek. İşin Olsa ekibi olarak bu haberimizde sizlere GSB Personel Alımı detayları hakkında bilgi vereceğiz.

11 Bin 455 Sözleşmeli Personeel Alımı Yapılacak!

Bakanlıktan gelmiş olan duyuruya göre 657 Sayılı Devlet Memurları kanunu kapsamında 4/B sözleşmeli personel alımı gerçekleştirilecek. Bu kapsamda alımlar " 4138 Destek Personeli, 3622 Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 3295 Büro Personeli, 400 Psikolog  " kadrolarında gerçekleştirilecektir.

Başvurular Başladı!

Söz konusu GSB Sözleşmeli personel alımı başvurusu başladı. Başvurular pozisyonuna göre farklı tarihlerde gerçekleştirilecek. Başvuruda bulunmak isteyen adaylar başvurularına Bugün 28 Ağustos 2023 itibari ile başlayabilirler. 

Başvurular sadece İnternet üzerinden gerçekleştirilecek. 

Başvuru Adımları Nedir?

GSB 11 bin 455 sözleşmeli perosnel alımı başvuru ekranı açıldı. Adaylar başvurularını en geç 1 Eylül 2022 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular sadece e-Devlet şifresi ile GSB kariyer adresi üzerinden gerçekleştirilecektir.

BAŞVURU EKRANI

Başvuru Adımları:

SONRAISNDA EN ALTTA BULUNAN "  Yukarıdaki bilgilendirme yazısını okudum ve kabul ediyorum. " HYAZISINA TIKLAYARAK POZİSYON SEÇİP BAŞVURULARIMIZA DEVAM EDİYORUZ.

Kimler Başvuru Yapabilecek?

GSB Personel alımı için adaylardan genel ve özel nitelikler aranacak. Bu kapsamda adayların Gençlik ve Spor Bakanlığına başvru yapabilmeleri için " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlilk ile ilgisi olmamak " gibi şartlar aranacak.

KPSS Taban Puan Şartı nedir?

GSB Sözlşemeli personel alımları için KPSS Şartı aranacak. Buna göre 2022 yılında yapılmış olan KPSS'den Lise için P94, Ön Lisans içni P93 ve Lisans için P3 puan türünden en az 50 puan almış olmak şartı aranacaktır.

Mülakatsız Personel Alınacak!

Sözleşmeli personel alımında herhangi bir Mülakat yapılmayacatır. Adayların 2022 yılı KPSS den almış oldukları puanlar ele alınmak üzere En yüksek puandan en düşük puana kadar yapılacak değerlendirme ile Aday belirleme yapılacak. Buna göre KPSS den yüksek puan almış olan adaylar şanslı olacaktır.

BAŞVURU KILAVUZU BURADA

SONUÇLARDAN ANINDA HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİRİNİZ

İşin Olsa İnstagram >>>>>BURAYA

İOS Uygulama İçin >>>>BURAYA

Android Uygulama için >>>>BURAYA