Kamuya hafta başı itibari ile yeni Kamu İşçi alımı ilanları yayımlandı. 27 Kasım 2023 tarihi ile gelmiş olan duyurulara göre DSİ, EGM ve MEB bünyelerindeki eksikliği karşılamak üzere farklı kadrolarda ve niteliklerde olmak üzere kamu işçi alımı gerçekleştirilecek. Buna göre adaylardan aranan şartları ve başvuru bilgilerini İşin Olsa ekibi olarak sizlerle paylaşacağız.

Kamu İşçi Alımı Yapılacak Kurum ve Kontenjan Dağılımı:

27 Kasım 2023 tarihi ile gelmiş olan duyurular kapsamında Kamuya Daimi ve Geçici olarak Kamu işçi alımları yapılacak. Alımlar " Beden İşçisi, Temizlik Görevlisi, Aşçı ve Büro Personeli " kadrolarında kamu işçi alımı gerçekleştirilecektir. 

Alım Yapacak Kurumlar:

  • Devlet Su İşleri ( DSİ ),
  • Emniyet Genel Müdürlüğü ( EGM ),
  • Milli Eğitim Bakanlığı ( MEB ),

Alım Yapılacak Şehirler hangileridir?

  • Malatya,
  • Ankara,
  • Kayseri,
  • Manisa,

KPSS şartı YOK!

Söz konusu kurumların alımları için adaylardan herhangi bir KPSS şartı aranmayacak. En az İlkokul mezunu Kamu İşçi alımı için KPSS Şartı olmaksızın bazı nitelikler doğrultusunda işçi alınacak.

Başvuru ve İlan Detayları Nelerdir?

Devlet Su İşleri Kamu İşçi Alımı Detayları:

DSİ 12. Bölge Müdürlüğü Kayseride kamu işçi alacak olup alımlar 2 kişilik kadro ile Beden İşçisi ( temizlik Görevlisi ) kadrosunda yapılacak. Başvuru için En az İlkokul mezunu olmak, 30 Yaşından gün almamış olmak, Engelli raporu olmak, 1 Yıl çalışmış olmak, Psikoteknik raporu alabilmek gibi şartlar aranacak.

İş İlanı No: 00007946249

DSİ Bağlı olan Mersin Sulama Birliği Daimi / Deneme Süreli olmak üzere 1 kişilik kadro ile Çiftçi (Tarla Ürünleri) (Zirai Sulamacı) yapılacak. Başvurularda en az İlkokul mezunu olmak, Manisa Şehzadeler, Yunusemre, Turgutlu ilçesi ve bağlı bulunan mahalle sınırları arası ikamet etmek, En az sulama birliklerinde 1 yıl tecrübe, tecrübenin belgelendirilmesi gerekmektedir.

İş İlanı No: 00007946334

Emniyet Genel Müdürlüğü Kamu İşçi Alımı Detayları:

EGM 1 kişilik kadro ile Malatya İli Emniyet Müdürlüğü Polisevi Şube Müdürlüğünde istihdam edilmek üzere 1 Aşçı alımı gerçekleştirilecek. Başvuru için;

1) En az 5 (BEŞ) yıl iş deneyimine sahip olmak,
2) %45 artırımlı Asgari Ücret ödenecektir,
Alınacak personele 2 aylık deneme süreli sözleşme
yapılacaktır,
3) Aşçı Ustalık Belgesi (M.E.B. ONAYLI),
4) Usta Öğreticilik Belgesi (M.E.B. ONAYLI),
5) Hijyen Belgesi bulunmak,
6) Bulaşıcı hastalığı olmadığına dair sağlık raporu bulunmak,
7) Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitim belgesine sahip olmak,

Şartları aranacaktır.

İş İlanı No: 00007941437

Milli Eğitim Bakanlığı Kamu İşçi Alımı Detayları: 

MEB bağlı olan Öğretmenevi Müdürlüğü işçi alacak. Alımlar, Ankara Nallıhan Öğretmenevi Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü toplamda 3 kişilik kadro ile 2 Temizlik Görevlisi, 1 Resepsiyon Görevlisi alımı yapılacak.  Alımlar en az lise mezunu 18 yaşını tamamlamış ve 50 yaşını geçmemiş olmak gereklidir.

Temizlik Görevlisi İş İlanı No: 00007942824

Resepsiyon Görevlisi İş İlanı No: 00007942751