Diyanet İşleri Başkanlığı sözleşmeli personel alımı başvurusu başladı. Geçtiğimiz günlerde yayımlanan personel alımı ilanına göre Diyanet İşleri Başkanlığı farklı kadrolarda olmak üzere 80 Sözleşmeli Personel Alımı gerçekleştirecek. İşin Olsa ekibi olarak sizlere Diyanet Personel Alımı hakkında detayları sizlerle paylaşacağız.

80 Sözleşmeli Personel Alımı Yapılacak!

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanan ilana göre Merkez teşkilatına personel alımı yapılacak. Temizlik Görevlisi Alımı ile Koruma ve Güvenlik Görevlisi alımı gerçekleştirilecek. Buna göre kontenjan dağılımı;

Başvuru İçin Adaylardan Hangi Belgeler İstenecek?

Başkanlık alımları için adaylar öncelikle ilgili kontenjanlardaki şartları sağlıyor olmaları gerekmektedir. Adaylardan da bu yönde şartları sağladıklarına dair belgeler istenecek. 

Kotenjana Göre İstenen Nitelikler:

Koruma ve Güvenlik Görevlisi Alımı Şartları:

5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanun’un 10 uncu Maddesi şartları sağlıyor olmak ve belgelemek, Son başvuru tarihi itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış silahlı özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak, Erkeklerde 170 ve Kadınlarda 160 cm boyundan kısa boylu olmamak (Boy ve kilo bilgileri sağlık kuruluşlarından belgelendirilmelidir.)

Marangoz Alımı Şartları: 

Ortaöğretim kurumlarının ahşap doğrama teknolojisi, iç mekan ve mobilya teknolojisi, mobilya iskeleti ve döşemesi bölüm/programlarının birinden mezun olmak veya ortaöğretim kurumlarının herhangi bir programından mezun olup ağaç işleri-mobilyacılık alanında MEB onaylı sertifikaya sahip olmak. (MEB, Üniversite ya da Mesleki Yeterlilik Kurumundan alınmış Belge )

Bahçe Bakım Elemanı Alımı Şartları:

Ortaöğretim kurumlarının “bahçecilik” bölüm/programlarından mezun olmak veya MEB onaylı sertifikaya sahip olmak.  (MEB, Üniversite ya da Mesleki Yeterlilik Kurumundan alınmış Belge )

Garson Alımı Şartları:

Ön Lisans seviyesinde ikram hizmetleri ve turizm ve otel işletmeciliği bölümü mezun olmak.

Sıhhi Tesisatçı Alımı Şartları:

Lise seviyesinde yapı tesisat sistemleri/teknolojisi ve iklimlendirme sistemleri ve soğutma sistemleri bölüm/programlarının birinden mezun olmak veya MEB Onaylı sertifikaya sahip olmak. (MEB, Üniversite ya da Mesleki Yeterlilik Kurumundan alınmış Belge )

Temizlik Görevlisi / Bulaşıkçı Alımı Şartları:

Ortaöğretim kurumlarından (Lise veya dengi okul) mezunu olmak, görevini yapmasına engel olabilecek bir hastalığı olmamak.

KPSS Puan Şartı'da Aranacak!

Diyanet Personel alımı için başvurularda adayların 2022 yılında yapılan KPSS'den Lise ve Ön Lisans seviyesinde en az 50 puan almış olmaları gereklidir.

Mülakat Yapılmayacak!

Yerleştirmelerde, KPSS puanı esas alınacaktır. KPSS puanı en yüksek adaydan başlanarak her bir pozisyon için KPSS puanı en yüksek olan adaydan başlanmak üzere ilan edilen pozisyon sayısı kadar aday asıl olarak yerleştirmeye hak kazanacaktır. Adayların KPSS puanının eşit olması halinde sırasıyla KPSS puanı yüksek olana, KPSS’ye katıldığı öğrenim belgesinin mezuniyet tarihi önce olana, yaşı büyük olana öncelik verilecektir.

Başvuru Ekranı Açıldı!

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanmış olan ilan için başvuru süreci başladı. Adaylar başvurularına 6 Mart 2023 tarihi ile başlayacak ve en geç 20 Mart 2023 tarihine kadar başvuru süresi verilecektir. Başvuruda bulunmak için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

BAŞVURU EKRANI: http://sinav.diyanet.gov.tr

Editör: TE Bilisim