Dışişleri Bakanlığı personel alımı yapacak Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan Personel Alımı ilanına göre Dışişleri Bakanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı kadrolarda 657 Sayılı Devlet Memurları kanunu kapsamında 4/B olarak sözleşmeli personel alımı yapılacak. Adaylar başvuru sürecinin başlamasını beklerden Son dakika başvuru ekranı açıldı. Peki kimler başvuru yapabilecek? Nasıl Başvuru yapılacak ve Kontenjan dağılımı nedir?

50 Sözleşmeli Personel Alımı Kontenjan Bilgisi Nedir?

Dışişleri Bakanlığı Merkez Teşkilatında görevlendirmek üzere 50 Destek Personeli Alımı Yapacak. Dışişleri Bakanlığı Alımları için kontenjan dağılımı şöyledir.

  • 15 Şoför,
  • 15 Günlük servis ve temizlik hizmetleri Personeli,
  • 20 Basit bakım hizmetleri personeli,

Kimler Başvuru Yapabilecek?

Dışişleri Bakanlığı sözleşmeli personel alımı için genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Özel olarak ise, KPSS, Yaş ve mesleğe göre nitelikler aranacak. 

KPSS Şartı olarak Lise mezunu KPSSS P94 puan türünden en az 50 puan almış olmak gereklidir.

Yaş şartı ise adayların 18 yaşını tamamlamış ve 35 yaşından büyük olmamaları gerekmektedir.

ŞARTLAR VE DETAYLAR BURADA

Başvuru Süreci Başladı!

İlgili ilan 18 Temmuz 2023 tarihi itibari ile Bakanlık tarafından duyurulmuştu. Başvuru süreci ise az önce başladı ve sadece İnternet üzerinden yapılacak başvurular geçerli sayılacaktır.

Başvuru Tarihleri: 14 - 28 Ağustos 2023

Başvuru Adresi: https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr

Başvuru Değerlendirmesi Nasıl Yapılacak?

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4. maddesinin (B) fıkrası ve 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı eki Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar çerçevesinde, yazılı ve sözlü sınav yapılmaksızın, genel şartlar ile pozisyonla ilgili aranan özel şartları taşıyan ve verilen süre içerisinde istenen belgelerle eksiksiz olarak müracaat eden adaylar arasından, 2022 KPSS (B) grubu KPSSP94 puan türü sıralamasına göre yerleştirme işlemi yapılacaktır.