Enerji Bakanlığ Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü memur alımı için duyuru yayımlandı. Az Önce Kariyer kapısı üzerinde yayımlanmış olan ilana göre Yetiştirilmek üzere memur alımı gerçekleştirilecektir.

Yurtdışı KPSS siz Memur Alımı Kontenjan Bilgisi Nedir?

Yetiştirilmek Amacıyla Yurt Dışına Gönderilecek Devlet Memurları İçin Kurumlara Tahsis Edilen Kontenjanlara Dair, 16.10.2023 tarihli ve 7713 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı doğrultusunda Kurumumuz personeline yönelik 2024 yılı için; "Yerbilimleri, Maden, Maden Hukuku, Maden İşletmeciliği, Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği, Sürdürülebilir Madencilik" konularında lisansüstü eğitim yaptırılmak üzere 1 (bir) kişilik kontenjan (0-12 ay) tahsis edilmiştir.

Başvuru İçin Aranan Şartlar Nelerdir?

1. Üniversitelerin en az 4 yıllık fakülte veya yüksekokullarından mezun olmak.

2. Birim amirinin olumlu görüşünü almış olmak.

3. Daha önce yurt içinde aynı konuda veya yurt dışında aynı düzeyde eğitim veya öğrenim görmemiş olmak.

4. Son üç yıl içinde kademe ilerlemesinin durdurulması cezasını almamış olmak.

5. Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak.

6. Kontenjanın kullanılacağı yılın son günü itibarıyla 40 yaşını tamamlamamış olmak.

7. İngilizce, Fransızca veya Almanca dillerinden en az biri için Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından en az yetmiş puan almak veya Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Yönetim Kurulunca eşdeğerliği kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan bir sınavdan, bu puana denk bir puana sahip olmak. (ÖSYM Uluslararası Yabancı Dil Sınavları Eşdeğerlikleri Dokümanında söz konusu yabancı dil sınavları İngilizce için; Cambridge C2 Proficiency, Cambridge C1 Advanced, TOEFL iBT ve PTE Akademik, Almanca için; TestDaF, DSD II, TELC Deutsch ve Goethe Institut, Fransızca için; DELF & DALF olarak belirtilmiştir. Ayrıca, ÖSYM tarafından hazırlanan “Uluslararası Yabancı Dil Sınavlarının Eşdeğerliklerini Belirleme Yönergesi”nin 6’ncı maddesinin 2’nci fıkrasının (d) bendi uyarınca; uluslararası geçerliliği bulunan yabancı dil sınavlarına devlet üniversitelerinde girilmesi zorunludur.)

8. Genel Müdürlük kadrolarında adaylık dâhil en az üç yıl çalışmış olmak.

Başvurular Başladı!

Yurtdışı Memur alımı için başvurular ilanın yayımlanması ile birlikte başladı. Bu kapsamda Kariyer kapısı üzerinde yayımlanmış olan ilan için başvurular en geç 4 ay içerisinde yapılacak.

Başvuru Tarihleri: 9 Şubat - 30 Haziran 2024

İLANIN DETAYLARI: https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/sf_IlanDetay.aspx?id=b16ebd4b-5bfe-44f0-af6e-42addde82ce6

Editör: Erhan İmamoğlu