Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi alımları için ilan yayımladı. Resmi Gazetede 2023 Aralık ayı ilanları içerinde yayımanmış olan ilana göre Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi ( AYBÜ ) bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 70 kişilik boş kadro ile sözleşmeli personel alımı ilanı yayımlandı.

Söz konusu olan ilana göre Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi lise, ön lisans ve lisans mezunu adaylar içerisinden alım yapacak. Kontenjan dağılımı ve başvuru şartları hakkında detaylı bilgi için haberimizin devamını inceleyiniz.

Hangi Kadrolarda Personel Alımı Yapılacak?

  • 24 Büro Personeli,
  • 13 Sağlık Teknikeri,
  • 4 Tekniker,
  • 7 Teknisyen,
  • 1 Mühendis,
  • 1 Programcı,
  • 20 Destek Personeli,

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Nitelikler Nelerdir?

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi 70 personel alımı başvuruları için genel olarak 657 Sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Bu doğrultuda " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak" şartları aranacaktır.

Özel Başvuru Şartları?

KPSS olarak adayların 2022 yılında yapılan KPSS den en az 50 puan almış olmak gereklidir. Bu kapsamda;

Büro Personeli Alımı , Sağlık Personeli AlımıTekniker Alımı, Teknisyen Alımı, Temizlik Görevlisi alımı ve diğer meslekler için P93, P3 veya P94 puan türünden en az 50 puan alınmış olması gereklidir.

Mesleğe Göre Özel Şartlar Nedir?

Mülakat Yapılmayacak!

Üniversite personel alımı için adayların belirlenmesinde herhangi bir KPSS Şartı aranmayacaktır. Buna göre alımlar 657 Sayılı Devlet Memurları kanunu kapsamında istihdam edilmek üzere 4/B alım yapılacak olup herhangi bir sözlü veya yazılı sınav yapılmasızın sözleşmeli personel alımı gerçekleştirilecek.

Başvurular Ne Zaman?

Başvurular ilanın yayım tarihi ile başladı. Başvuru için adaylara 15 günlük süre verilmiş olup adaylar başvurularını sadece İnternet üzerinden gerçekleştirebilecekler.

Başvuru Tarihleri: 15 - 29 Aralık Ş2023

Başvuru Adresi: https://aybu.edu.tr/pdb

Nasıl Başvuru Yapılacak?

İlgili İnternet adresi üzerinden indirilmiş olan başvuru formuna ulaşarak ve İstenen belgeler eklendikten sonra şahsen ya da posta ile Üniversitenin Personel Daire Başkanlığına başvuru yapılacaktır.

İLANIN TAM METNİ