Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu 229 Sözleşmeli personel alımı için duyuru geldi. Az Önce gelen duyuruya göre ATK 229 perosnel alımı sonuçlarından sonra sıava katılacak adaylara tarih sogulama ekranı paylaşıldı.

Sözlü Sınava Katılacak Adaylara Duyuru Geldi!

Adli Tıp Kurumu merkez teşkilatında 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesi uyarınca istihdam edilmek üzere ilan edilen pozisyonlara yapılan başvurular Başkanlığımızca incelenmiş ve sözlü sınavlara girmeye hak kazanan adaylara ilişkin listeler 21.02.2024 tarihinde Adli Tıp Kurumu internet sitesi ve Kariyer Kapısı sistemi üzerinden yayımlanmıştır.

Yapılan sıralama sonucu sözlü sınava girmeye hak kazanan adaylar, sözlü sınav tarihlerine aşağıda belirtilen başvuru sorgu ekranı ile Kariyer Kapısı sistemi üzerinden ulaşılabilecektir.

Sözlü sınavlar Adli Tıp Kurumu Başkanlığı’nın İstanbul Bahçelievler’deki merkez binasında yapılacaktır. Sınavlara katılmak üzere adayların, ekte bulunan özgeçmiş örneğini doldurarak, resmi kimlik belgeleri (Koruma ve Güvenlik Görevlisi pozisyonuna başvuran adaylar özel güvenlik kimlik kartını, Destek Personeli (Şoför) pozisyonuna başvuran adaylar sürücü belgesini yanlarında bulunduracaklar.) ile birlikte belirtilen gün ve saatte hazır bulunmaları gerekmektedir. Belirtilen tarihte sözlü sınava katılmayan aday, başka bir tarihte sınava alınmayacaktır.

Ek: Özgeçmiş örneği

SÖZLÜ SINAV TARİHLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

3 katı Aday Sözlü Sınava Girecek!

Sözlü sınava girmeye hak kazanan adayları belirlemek amacıyla, Adalet Bakanlığı Memur Sınav Atama ve Nakil Yönetmeliği’nin 14 üncü maddesi gereğince, başvuruları kabul edilen adayların KPSS'den almış oldukları puanların en yükseğinden başlamak üzere sıralamaları yapılmış ve ilan edilen pozisyon sayısının 3 (üç) katı kadar en yüksek puanlı aday sözlü sınava girmeye hak kazanmıştır.

Sözlü sınavlar İstanbul Bahçelievler’de bulunan Adli Tıp Kurumu merkez binasında yapılacak olup, nihai liste ile sözlü sınav tarihleri daha sonra açıklanacaktır.

Başvuru Sonuç Sorgulama Ekranı Burada:

Adayların beklediği sonuçlar az önce açıklandı.

BAŞVURU SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Taban KPSS Puanları Belli Oldu!

Başvuru yapılan pozisyonlar için sözlü sınava katılmaya hak kazanan adayların en yüksek ve en düşük puanları aşağıda belirtilmiştir.

Başvuru yapan adaylar aşağıdaki başvuru sorgu ekranından Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlık numarası ve doğum tarihi bilgilerini girerek başvuru sonucunu öğrenebileceklerdir. Ayrıca başvuru sonuçlarına ilişkin bilgiler Kariyer Kapısı sistemi üzerinden de görüntülenebilecektir.

Kaynak: İşin Olsa