Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Personel alımı yapacak. En son 2022 yılı başlarında yayımlanan ilandan sonra yeni ilan yayımlayan Bakanlık için personel alımı hakkında açıklama geldi. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Bakanı Derya Yanık geçtiğimiz gün katıldığı programda 2022 yılı İstihdam konusunda açıklama yaptı.

Peki Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı personel alımı hangi kadrolarda yapılacak? Kimler başvuru yapabilecek? İlan ne zaman yayımlanacak? Tüm bilgileri sizlerle İşin Olsa ekibi olarak haberimizde paylaşacağız.

ASHB Yeni Personel Alımı Yapacak! Bakan Açıkladı!

Geçtiğimiz gün 4 Ekim 2022 tarihinde Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık Anadolu Ajansı Editör Masasına konuk olmuştu. Genel anlamda sorulara cevap veren Derya Yanık personel istihdam konusunda da editörün sorusuna cevap verdi.

" 26 Milyon Hanenin ihtiyacı belirlenmesi konusunda Sosyal yardımların ihtiyacı olan vatandaşlara ulaştırılmasında bu sosyal ekiplerinin artması ve yardımların daha hızlı şekilde ihtiyaç sahiplerine ulaşması adına yeni personel istihdam edilecek mi sorusuna EVET cevabı verildi"

Bu kapsamda Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 2022 yılı yeni personel alımı gerçekleştirecek. Bakanlık Türkiye Geneli yardım konusunda 26 Milyon hane belirleyerek fotoğrafları çekildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan onayı ile de ilgili hanelere yardımlar yapılacak. Söz konusu yardımların yapımında görev alacak yeni personel adaylarının istihdamı sağlanacak.

Hangi Kadrolarda Personel Alımı Yapılacak!

Bakan Derya Yanık personel alımı hakkında pek fazla bilgi vermedi. Ancak yardım konusunda personel alımı yapılacak olduğunu bilmekteyiz ve Personel alımı ağırlıklı olarak ASDEP Alımı pozisyonunda gerçekleştirilecektir. Bunun dışında alınması beklenen pozisyonlar,

 • ASDEP,
 • Sosyal Çalışmacı,
 • Psikolog,
 • Fizyoterapist,
 • Çocuk Gelişimcisi,
 • Diyetisyen,
 • Öğretmen,
 • Avukat,
 • Hemşire,
 • Sağlık personeli,
 • Büro Personeli,

kadrolarında personel alımı bekleniyor.

En az 4000 Personel Alımı Bekleniyor!

Adaylardan gelen bilgilere göre geçtiğimiz yıl yapılan personel alımından sonra yeni alımlarda da yakın kontenjan sayısı bekleniyor. Bu kapsamda yeni ASHB Personel Alımı için en az 4000 kişilik kontenjan bekleniyor.

KPSS Şartı Olacak Mı?

İlgili sözleşmeli personel ve ASDEP alımlarında KPSS şartı aranacak. Söz konusu alımlar lisans mezunu adaylar içerisinden gerçekleştirilecek olup P3 puan türünden en az 60 puan almış olmak şartı aranacaktır. 2022 Ylı KPSS Puanı ile alım yapılması bekleniyor.

Yaş Şartı Olacak Mı?

ASHB personel alımlarında adaylardan yaş şartı olarak 65 Yaşından büyük olmamak şartı aranıyor. Yani diğer kurumlar gibi 35 yaş şartı yer almamaktadır.

Diğer genel Başvuru Şartları ne Olacak?

Adayların genel olarak 657 Sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikleri sağlıyor olmak şartı aranacak. Bunun dışında Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak, Herhangi bir kurum veya kuruluşta görev yapmıyor olmak ve alım yapılacak alanda eğitim şartını sağlıyor olmak şart aranacaktır.

Başvurular Ne Zaman Başlayacak?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı personel alımı için herhangi bir tarih açıklanması. Ancak ilgili ilanın 2022 sonuna kadar yayımlanması bekleniyor.

İLANDAN VE GELİŞMELERDEN HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİRİNİZ.

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

DUYURUNUN TAMAMI: https://www.aile.gov.tr/haberler/bakanimiz-derya-yanik-anadolu-ajansi-editor-masasina-konuk-oldu/