Artvin Çoruh Üniversitesi ( AÇÜ ) personel alımı için ilana çıktı. Az Önce Resmi gazetede 1 Mart 2024 tarihi ile yayımlanmış olan sözleşmeli personel alımı ilanına göre Artvin Çoruh Üniversitesi bünyesindeki eksikliğini karşılamak üzere farklı pozisyonlarda 657 Sayılı Devlet Memurları kanunu kapsamında istihdam edilmek üzere 4/B sözleşmeli personel alacak. KPSS Puan sırasına göre değerlendirme yapılacak olup Mülakatsız Personel Alımı yapılacak.

Mezuniyete Göre Kontenjan Dağılımı:

Lise Mezunu: 3 Teknisyen, 1 Temizlik Görevlisi

Ön Lisans Mezunu: 1 Temizlik Görevlisi

Lisans Mezunu: 3 Büro Personeli, 1 Mühendis, 1 Diyetisyen, 1 Temizlik Görevlisi

Mülakatsız Personel Alımı Yapılacak!

Söz konusu yayımlanan ilan ile KPSS puanı ile sözleşmeli personel alımı gerçekleştirilecek olup adayların KPSS den almış oldukları puanlar ele alınarak yapılacak değerlendirme ile mezuniyet ve pozisyona göre en yüksek puandan en düşük puana kadar sıralama ile değerlendirme gerçekleştirilecektir.

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

Artvin Çoruh Üniversitesi 32 Sözleşmeli Personel Alımı için genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Bu kapsamda genel olarak " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak " gibi şartlar aranacaktır.

Başvuru Özel şartları:

KPSS Şartı:

Adayların ÖSYM tarafından 2022 yılında yapılmış olan KPSS den Lise için P94, Ön Lisans için P93 ve Lisans için P3 puan türünden en az 60, 65 veya 70 puan almış olmaları gerekmektedir.

Eğitim şartı:

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

İlgili ilan Resmi gazetede 1 Mart 2024 tarihi ile yayımlanmasından sonra başvuru süreci başlamış olup en geç 15 gün içerisinde başvuruların yapılmış olması gerekmektedir. Bu yönde adaylar başvurularını sadece Üniversiteye şahsen yapmaları gereklidir.

Başvuru Tarihleri: 1 - 14 Mart 2024

Başvuru Şekli: Üniversitenin resmi İnternet adresinden temin edilecek başvuru formu ve ilanın tam metnin de belirtilen belgeler ile birlikte üniversiteye şahsen başvuru yapılacaktır.

Başvuru İçin İstenen Belgeler Nelerdir?

1. Başvuru Formu (www.artvin.edu.tr adresinden temin edilecektir.),

2. 2022 KPSS Sonuç Belgesi,

3. Yabancı Dil Sonuç Belgesi,

4. TC Kimlik Kartı veya Nüfus Cüzdanı Fotokopisi,

5. Alanında tecrübe istenenlerden SGK Hizmet Dökümü ile özel veya kamu iş yerinden alınan belge,

6. Diploma veya Mezuniyet Belgesi,

7. Adli Sicil Kaydı,

8. Erkek Adayların Askerlik Durum Belgesi,

9. Özgeçmiş (www.artvin.edu.tr adresinden temin edilecektir.),

10. Fotoğraf (1 Adet),

11. Sertifikaların aslı veya onaylı sureti,

12. Durum bildirir tek hekim raporu (Atanma esnasında sağlık kurulu raporu istenecektir.),

İLANIN TAM METNİ

Editör: Erhan İmamoğlu