2 Yeni Kurulan İlçe İçin Memur Atamaları Nasıl Yapılacak?

25 Ağustos 2017 tarihli resmi gazete kamuoyuna duyuruldu ve yayımlanan gazeteyegöre 2 yeni ilçenin kurulduğu belirtildi. Buna göre Artvin Kemalpaşa ve Aksaray Sultanhanı Türkiye'nin yeni iki ilçesi oldu.

İki yeni ilçenin açılması ile birlikte buraların ihtiyaçları doğrultusunda resmi gazetede personel alımı için kurumlra kadrolar ihdas edildi. En kısa süre içerisinde ilgili ilçelere Sağlık Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, İçişleri Bakanlığı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, Milli Eğitim Bakanlığı vb. gibi kurumlar için perosnel atamalarının yapılması bekleniyor. Resmi Gazete'de de kurumlara çok sayıda kadro ihdas edilmiştir.

***

PEKİ İKİ YENİ İLÇE İÇİN YENİ ATAMALAR MI OLACAK?

YOKSA...

AÇIKTAN VEYA MERKEZİ ATAMALAR İLE PERSONEL Mİ ALINACAK!

***

Bu konu hakkında çeşitli yorumlar yapılmaya devam ediyor ve bizlerde İşin Olsa ekibi olarak sizler için araştırdık. Buna göre derecesi yüksek kadrolar için zaten atamalar yapılamaz. Bu pozisyonlar için en kısa süre içerisinde Türkiye'nin diğer bölgelerinde faaliyet göstermekte olan memurların ilgili ilçelere yönlendirilmesi yani kurum içi nakledilmelerin yapılması beklenmektedir.

***

PEKİ ATAMALAR NASIL YAPILACAK

***

Tabi biz İşin Olsa ekibi olarak tüm kurumlara atamaların kurum için nakledilme yöntemi ile yapılacağını düşünmüyoruz. Yani açıktan ya da merkezi atama ile de mutlaka memur personel alımı gerçekleştirilecektir. Büyük ihtimal ile ihdas edilen kadro sayılarının az olduğu için merkezi atamalar ile alımların gerçekleştirilmesi beklenmektedir.

***

ACİL İHTİYAÇLAR NAKLEDİLME İLE KARŞILANABİLİR

Yeni kurulan Aksaray Sultanhanı ilçesi ve Artvin Kemalpaşa ilçesi için acil ihtiyaçların karşılanması adına önemli pozisyonlara geçici ya da daimi olmak üzere kurum içi nakledilme yapılabilir ancak acil olmayan kadrolar için ilerleyen günlerde açıktan atama bekliyoruz. Açıktan atama olmaz ise merkezi atamalarda ihtiyaçlar karşılanacaktır.

Okan BAYKAN -  İŞİN OLSA / ANKARA

YORUM EKLE
YORUMLAR
ece
ece - 4 yıl Önce

umarım nakledilme ile değilde merekzi atamadan memur alırlar o kadar kpssye girdik

Zeynep
Zeynep - 4 yıl Önce

Keşke ben atansam oraya ne kadar güzel olur.o kadar KPSS girdik bize şans verin lütfen hepsini nakil yoluyla olmayın bizleri mağdur etmeyin

Ali
Ali - 4 yıl Önce

Boşuna umutlanmayalım yine bir bok çıkmayacak.Kpssden bir yerlere girmek için 90 puanın üzerine çıkmak lazım.

Barış
Barış - 4 yıl Önce

Ben 66 puan aldım lise mezunu olarak acaba atama olur mu merak ediyorum