Dışişleri Bakanlığı memur alımı ilanı yayımlandı. Az Önce gelen ilana göre Yurtdışı Personel alımı kapsamında yayımlanmış olan ilana göre Birleşik Kırallık'ta görev almak isteyen Türk Uyruklu adaylar alınacaktır. Bu kapsamda yayımlanmış olan ilana göre herhangi bir KPSS Şartı aranmaksızın Bakanlığa memur alımı gerçekleştirilecektir. Başvuru İçin Adaylardan aranan şartlar nelerdir? Nasıl başvuru yapılacak?

Kontenjan Bilgisi Nedir?

Birleşik Kıralıkta bulunan Manchester Başkonsolosluğu bünyesine 2 sözleşmeli personel alımı gerçekleştirecek. 

Başvuru Şartları Nelerdir?

Bakanlık adaylardan genel olarak " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak" şartları aranacak.

Sekreter Alımı Özel Şartları Nedir?

  • Sınav tarihi itibarıyla 41 yaşından gün almamış olmak,
  • En az lise veya dengi okulları ile bu okullarla eşdeğer olduğu Milli Eğitim Bakanlığı’nca onaylanmış yabancı okullardan mezun olmak,
  • Her türlü iklim koşullarında görev yapmaya engel durumu bulunmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek (Sağlık Kurulu Raporu istihdam edilecek adaylardan istenir),
  • Çok iyi derecede İngilizce ve Türkçe bilmek,
  • Bilgisayar kullanabilmek.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Dışişleri Bakanlığı personel alımları için başvurular başlamış olup enn geç 22 Şubat 2023 tarihine kadar yapılmış olması gereklidir. Bu kapsamda başvurular sadece e-Devlet sistemi üzerinden Dışişleri Bakanlığı, Kariyer Kapısı - Kamu İşe Alım sekmesinden ve Kariyer Kapısı (isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresinden alınacaktır.

İLANIN TAM METNİ