Kültür ve Turizm Bakanlığı Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı personel alımı için ilan yayımladı. Resmi gazetede 16 Şubat 2024 tarihi ile gelen duyuruya göre Kültür ve Turizm Bakanlığı YTB bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 4/B fıkrasına göre 10 sözleşmeli personel alımı başvuru şartları ve kontenjan dağılımını sizlerle paylaşıyoruz.

Kontenjan Bilgisi Nedir?

Kültür ve Turizm Bakanlığı personel alımları farklı pozisyonlarda gerçekleştirilecek olup kontenjanlar:

  • 5 Mütercim Tercüman,
  • 3 Büro Personeli,
  • 1 Programcı,
  • 1 Destek Personeli (Temizlik Personeli),

Başvuru İçin Adaylardan Hangi Şatlar Aranacak?

Kültür Bakanlığı YTB personel alımı için genel olarak " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak " gibi şartlar aranacak.

KPSS Şartı Nedir?

Bakanlık YTB personel alımında KPSS şartı olarak 2022 yılında yapılmış olan KPSS'den Ön Lisans için P93, Lisans için P3 puan türünden en az 60 puan almış olmak şartı aranacak.

Mesleki Özel Şartlar Nelerdir?

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Kültür Bakanlığı YTB personel alımı için başvurular ilanın yayımlanması ile birlikte başlamış olup en geç 10 gün içerisinde yapılmış olması gereklidir. Bu kapsamda;

Başvuru Tarihleri: 16 - 26 Şubat 2024

Başvuru Adresi: Başvurular, E-Devlet (Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı/Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım) ve Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) üzerinden çevrim içi yapılacaktır. Elden veya posta yoluyla gerçekleştirilen başvurular kabul edilmeyecektir.

İLANIN TAM METNİ

Editör: Erhan İmamoğlu