Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı Personel alımı ilanı yayımladı. Az Önce Resmi Gazetede 19 Eylül 2023 tarihi ile yayımanmış olan ilana göre Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere Merkez Teşkilarında istihdam edilmek üzere Sözleşmeli Bilişim Personeli alımı gerçekleştirilecektir. Başvurular sadece İnternet üzerinden yapılacaktır.

Kontenjan Bilgisi nedir?

Başvuru İçin Adaylardan Hani Şartlar Aranacak?

Yukarıdaki kontenjanlarda Personel alımı için adaylaran genel olarak " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir Suç hükümlülüğü olmamak " gibi şartlar aranacak.

Başvuru Özel Şartları Nedir?

Adaylardan Eğitim Şarttı aranacak. Buna göre En az Dört yıllık eğitim veren üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmuş olmak gereklidir.

KPSS ve YDS Şartı Detayı Nedir?

YSK Sözleşmeli personel alımı için adaylardan Yabancı dil sınavı şartı aranacak. Ayrıca alımlar KPSs Puanı ile veya KPSS olmaksızın gerçekleştirilecektir.

KPSS Puanı ile yapılan başvurularda P3 puan türünden en az 70 puan almış olmak gereklidir. Değerlendirmelerde %30 YDS ve %70 KPSS Puanı ele alınacaktır.

KPSS siz yapılan başvuurlarda ise Puan 70 olarak ele alınaca olup Değerlendirmelerde %70 KPSS ve %0 YDS olarak ele alınacaktır.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

İlana başvurular sacece İnternet üzerinden yapılacak. Bu kapsamda 22 Eylül 2023 tarihi ile başlayacak olup en geç 3 Ekim 2023 tarihine kadar yapılmış olması gereklidir.

İLANIN TAM METNİ