Vakıflar Genel Müdürlüğü personel alımı ilanı yayımlandı. Lisans mezunu adaylar içerisinden farklı Şehirlerde 33 Büro Personeli alımı yapılacak. VGM Personel Alımı KPSS puanı ile yapılacak. Mülakatsız Personel alımı için KPSS şartı nedir? Kimler başvuru yapabilecek? Şehir listesi nedir?

Tüm detayları İşin Olsa ekibi olarak sizlerle paylaşacağız.

VGM Büro Personeli Alımı Koontenjan Dağılımı Nedir?

VGM Büro Personeli alımı için alımlar " Ankara, Antalya, Aydın, Bitlis, Edirne, Erzurum, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kastamonu, Küyahya, Malatya, Şanlıurfa ve Trabzon " illerinde alım yapılacak.

Vgm Büro Personeli Alımı

Başvuru İçin Adaylardan Hangi Şartlar Aranacak?

Vakıflar Genel Müdürlüğü ( VGM ) bünyesine büro personeli alımı için genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Özel olarak ise KPSS ve Eğitim şartları aranacak.

Özel Başvuru Şartları Nedir?

1- Yükseköğretim kurumlarının lisans düzeyinde eğitim veren İktisadi ve İdari Bilimler, Siyasal Bilgiler, İktisat veya İşletme Fakültelerinin bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak.

2- 2022 yılı KPSS sınavından (P3) puan türünden en az 70 puan almış olmak.

Başvurular Ne Zaman ve Nasıl Yapılacak?

VGM büro personeli alımında başvurular Mayıs sonu başlamış olup en geç Haziran haftası iyibari ile yapılmış olması gereklidir. Sadece Online yapılacak başvurular kabul edilecektir.

Başvuru Tarihleri: 29 Mayıs - 9 Haziran 2024

Başvuru Adresi: https://www.turkiye.gov.tr/vakiflar-kariyer-kapisi-kamu-ise-alim

İlanın tam metni ve başvuru adımları için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

VGM 122 Sözleşmeli Personel Alımı Başvurusu Sona Eriyor VGM 122 Sözleşmeli Personel Alımı Başvurusu Sona Eriyor

Büro Personeli Maaşları Ne Kadar?

VGM bünyesinde hizmet almak isteyenler için Büro personeli maaşlarına aşağıdaki haberden ulaşabilirsiniz.

Kamu ve Özel 2024 Yılı Büro Personeli ve Memuru Maaşları Ne Kadar? Kamu ve Özel 2024 Yılı Büro Personeli ve Memuru Maaşları Ne Kadar?